10-piętrowy apartamentowiec Hortus powstanie niedaleko centrum Katowic. Ma mieć balkony i tarasy z ogrodami

Ma mieć 13 kondygnacji, w tym dwie podziemne. Powstanie przy ul. Damrota 26, niedaleko banku PKO oraz nowego budynku Sądu Okręgowego. Zaprojektowała go katowicka pracownia Konior Studio. Zobacz wizualizacje.

To będzie podwójnie śląska inwestycja. Po pierwsze - apartament Hortus został zaprojektowany przez pracownię Konior Studio znanego katowickiego architekta Tomasza Koniora, twórcy takich ikon katowickiej architektury jak budynek Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia czy Centrum Nauki i Edukacji Muzycznej "Symfonia" Akademii Muzycznej w Katowicach. Po drugie - to będzie pierwszy obiekt w centrum Katowic, realizowany przez spółkę Millenium Inwestycje, z siedzibą w Katowicach. To oni stoją za osiedlem Bażantowo.

80 mieszkań i apartamentów w Hortusie

Apartamentowiec powstanie na działce przy ul. Damrota 26, na granicy centrum Katowic i Osiedla Paderewskiego. Ma mieć funkcję nie tylko mieszkalną (w całości piętra 3-10), ale też usługową - parter i dwa pierwsze piętra będą przeznaczone na lokale usługowe (w sumie 11 lokali usługowych w tym: 9 na parterze a 2 na I piętrze), z osobnym wejściem z ulicy.

Łącznie zaplanowano tu 80 mieszkań i apartamentów. Co ciekawe, na I i II piętrze też będą lokale mieszkalne, ale z opcją lokali biurowych w konwencji "cowork". Z kolei na ostatnim piętrze, w projekcie są tylko 2 mieszkania, każde po prawie 300 m2.

Przeczytaj o innych inwestycjach mieszkaniowych w Katowicach:

16-piętrowe bloki na osiedlu Pierwsza Dzielnica. Budowa już się zaczęła. Od 10 tys. złotych za m2

Dwa bloki, 600 miejsc parkingowych w Wełnowcu-Józefowcu. Duża inwestycja, która nie wszystkim się podoba

Blok niższy od .KTW II zaledwie o 12 metrów. Atal buduje osiedle wysokich apartamentowców SKY+ przy pętli Słonecznej

Każde mieszkanie w Hortusie ma mieć dostęp do balkonu, loggi lub wyjścia na zielony taras. Zresztą zieleń ma być elementem charakterystycznym budynku. Stąd też nazwa Hortus, czyli po łacinie "ogród". Inspiracją dla katowickiego apartamentowca były wieżowce Bosco Verticale w Mediolanie. Rośnie na nim w sumie 900 drzew.

Inwestor wkrótce złoży wniosek o pozwolenie na budowę

Budynek będzie miał dwa poziomu podziemnego garażu, który w sumie pomieści 143 samochody. Będzie też parking zewnętrzny, dla klientów części usługowej. Na dachu za to będzie instalacja fotowoltaiczna, która zasili w energię elektryczną część administracyjną budynku.

- Jesteśmy obecnie na etapie składania wniosku o pozwolenie na budowę do Urzędu Miasta - informuje Łukasz Rąba, manager ds. rozwoju i komercjalizacji Millenium Inwestycje.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Osiedle sadyba katowice 24

Osiedle Sadyba. Późny PRL, w którym każdy chciałby mieszkać

Smog (zdjęcie ilustracyjne)

Smog atakuje. Normy przekroczone o kilkaset procent

Hotel Mercure Katowice Centrum

Hotel Mercure przy dworcu PKP oficjalnie otwarty

WSS nr 3 w Rybniku

Nadzieja dla jednego z najbardziej zadłużonych szpitali

Śmieci (zdjęcie ilustracyjne)

Nie będzie metropolitalnej spalarni śmieci

Plac Mozaikowy przy hali Kapelusz, Park Śląski

Park Śląski. Plac za Kapeluszem został odnowiony

Metropolia GZM chce zakupić 20 autobusów zasilanych wodorem

Metropolia GZM chce zakupić 20 autobusów zasilanych wodorem.