10-piętrowy apartamentowiec Hortus powstanie niedaleko centrum Katowic. Ma mieć balkony i tarasy z ogrodami

Ma mieć 13 kondygnacji, w tym dwie podziemne. Powstanie przy ul. Damrota 26, niedaleko banku PKO oraz nowego budynku Sądu Okręgowego. Zaprojektowała go katowicka pracownia Konior Studio. Zobacz wizualizacje.

To będzie podwójnie śląska inwestycja. Po pierwsze - apartament Hortus został zaprojektowany przez pracownię Konior Studio znanego katowickiego architekta Tomasza Koniora, twórcy takich ikon katowickiej architektury jak budynek Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia czy Centrum Nauki i Edukacji Muzycznej "Symfonia" Akademii Muzycznej w Katowicach. Po drugie - to będzie pierwszy obiekt w centrum Katowic, realizowany przez spółkę Millenium Inwestycje, z siedzibą w Katowicach. To oni stoją za osiedlem Bażantowo.

80 mieszkań i apartamentów w Hortusie

Apartamentowiec powstanie na działce przy ul. Damrota 26, na granicy centrum Katowic i Osiedla Paderewskiego. Ma mieć funkcję nie tylko mieszkalną (w całości piętra 3-10), ale też usługową - parter i dwa pierwsze piętra będą przeznaczone na lokale usługowe (w sumie 11 lokali usługowych w tym: 9 na parterze a 2 na I piętrze), z osobnym wejściem z ulicy.

Łącznie zaplanowano tu 80 mieszkań i apartamentów. Co ciekawe, na I i II piętrze też będą lokale mieszkalne, ale z opcją lokali biurowych w konwencji "cowork". Z kolei na ostatnim piętrze, w projekcie są tylko 2 mieszkania, każde po prawie 300 m2.

Przeczytaj o innych inwestycjach mieszkaniowych w Katowicach:

16-piętrowe bloki na osiedlu Pierwsza Dzielnica. Budowa już się zaczęła. Od 10 tys. złotych za m2

Dwa bloki, 600 miejsc parkingowych w Wełnowcu-Józefowcu. Duża inwestycja, która nie wszystkim się podoba

Blok niższy od .KTW II zaledwie o 12 metrów. Atal buduje osiedle wysokich apartamentowców SKY+ przy pętli Słonecznej

Każde mieszkanie w Hortusie ma mieć dostęp do balkonu, loggi lub wyjścia na zielony taras. Zresztą zieleń ma być elementem charakterystycznym budynku. Stąd też nazwa Hortus, czyli po łacinie "ogród". Inspiracją dla katowickiego apartamentowca były wieżowce Bosco Verticale w Mediolanie. Rośnie na nim w sumie 900 drzew.

Inwestor wkrótce złoży wniosek o pozwolenie na budowę

Budynek będzie miał dwa poziomu podziemnego garażu, który w sumie pomieści 143 samochody. Będzie też parking zewnętrzny, dla klientów części usługowej. Na dachu za to będzie instalacja fotowoltaiczna, która zasili w energię elektryczną część administracyjną budynku.

- Jesteśmy obecnie na etapie składania wniosku o pozwolenie na budowę do Urzędu Miasta - informuje Łukasz Rąba, manager ds. rozwoju i komercjalizacji Millenium Inwestycje.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Parking, Strefa Kultury

Parking wielopoziomowy w Strefie Kultury. Jest wniosek

Scrubbery elementy układu oczyszczania powietrza procesowego w hali hermetycznej MPGK Katowice

Zakończyła się budowa hali hermetycznej MPGK Katowice

Na Nowym Nikiszowcu nadal nie ma sklepów

Na Nowym Nikiszowcu nie ma sklepu, fryzjera czy kawiarni

Działka przy MCK w Katowicach, własność firmy ATAL

Przy Strefie Kultury powstaną nowe bloki?

Katowice ratują drzewa. Chce rozwiązać umowę ze spółką, która je niszczy

Zasypali rosnące drzewa gruzem. Sprawa idzie do prokuratury

Zielony budżet 2 fot ZZM copy

Katowice stają się zielonym miastem. Tu roślin nie brakuje

Tramwaj w Katowicach

Znowu będzie można kupić bilet w autobusie?