Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Narkobiznes w Katowicach osłabiony. Przechwycono 75 kg narkotyków

Previous Next

Czynności prowadzone przez śląskich policjantów doprowadziły do zatrzymania mężczyzny, który posiadał znaczną ilość substancji odurzających. Zabezpieczono 75 kg różnych narkotyków, a 26-latkowi grozi kara do 10 lat więzienia.

Ogromny cios w narkotykowy biznes

Codziennie śląscy funkcjonariusze dokonują zatrzymań osób podejrzanych o posiadanie narkotyków. Zazwyczaj są to jednak pośrednicy między prawdziwymi dilerami czy osoby, które są uzależnione od substancji odurzających i posiadają je na własny użytek. W ostatnim tygodniu policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz z Chorzowa wpadli na trop osoby, która może posiadać znaczną ilość narkotyków. Według doniesień mężczyzna mógł się zajmować narkobiznesem na dużą skalę. Mundurowi postanowili obserwować 26-latka, by dokonać zatrzymania w odpowiednim momencie. By potwierdzić dotychczasowe informacje, należało dokonać zatrzymania w momencie, gdy najbardziej prawdopodobne będzie odnalezienie u niego narkotyków.

Po wnikliwej obserwacji nadszedł ten sprzyjający moment i funkcjonariusze wkroczyli do akcji. Weszli do znajdującego się na terenie Katowic mieszkania, gdzie zastali kompletnie zaskoczonego 26-latka. Śląscy policjanci antynarkotykowi oraz kryminalni z Chorzowa przeszukali mieszkanie oraz piwnice podejrzanego. Funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli 75 kg narkotyków, w tym: 58 kg marihuany, prawie 4 kg amfetaminy, 9 litrów płynnej amfetaminy, blisko kilogram kryształów ecstasy, a także kokainę i ampułki ze sterydami anabolicznymi. W trakcie przeszukania zabezpieczono również telefony komórkowe, wagi elektroniczne, sprzęt do porcjowania i pakowania narkotyków oraz liczarkę banknotów. 26-latek posiadał przy sobie również gotówkę – 35 tys. zł, która została zabezpieczona na poczet przyszły kar i grzywien.

Odnalezione środki odurzające zostały poddane wstępnym badaniom laboratoryjnym. Jak wskazują wyniki, okazuje się, że amfetamina i kokaina cechują się bardzo wysoką czystością. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to kilka milionów złotych (wstępnie 7 mln zł). Dokładna wartość substancji odurzających będzie znana dopiero po wykonaniu kompleksowej ekspertyzy przez biegłego.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wprowadzeniu jego danych do baz informatycznych okazało się, że jest poszukiwany do celów prawnych przez Prokuraturę Rejonową Kraków-Śródmieście. To nie wszystko, ponieważ Sąd Rejonowy w Wieliczce wystawił za 26-latkiem nakaz zatrzymania i doprowadzenia do aresztu w celu odbycia kary 125 dni pozbawienia wolności za notoryczne łamanie zakazu prowadzenia pojazdów – mężczyzna posiada dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa Katowice-Zachód. Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w formie trzech miesięcy aresztu. 26-latkowi grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

fot. slaska.policja.gov.pl

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search