Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

W centrum Katowic wyrośnie zupełnie nowe osiedle mieszkaniowe

Previous Next

Rozpoczęła się budowa nowego osiedla w centrum miasta. Między ul. Raciborską a ul. Strzelecką staną dwa budynki z 353 mieszkaniami.

Na pustym placu będą mieszkania

Olbrzymia działka między ulicami Raciborską, Strzelecką a Mikołowską od lat leżała odłogiem. Terenem jednak zainteresował się krakowski deweloper Activ Investment, który działa na rynku nieruchomości od 1996 roku. Przez ponad lat 20 lat cieszy się niezwykłym zaufaniem klientów; wybudował i oddał do użytku wiele osiedli Krakowie, Wrocławiu i Katowicach. Budowa Nova Mikołowska rozpoczęła się 21 września. Obecnie trwają roboty związane z organizacją pracy na terenie projektu – porządkowanie terenu i ustawianie kontenerów budowlanych. Za chwilę na placu budowy pojawi się również ciężki sprzęt.

W Novej Mikołowskiej powstaną dwa budynki, które zostaną połączone wspólnym patio z elementami zieleni i małej architektury. Łącznie będą tu 353 mieszkania – kawalerki i większe, o powierzchni od 29 do 38 mkw., jak również apartamenty, sięgające ponad 100 mkw. powierzchni. Na parterze przewidziana jest budowa kilku lokali usługowych, z dużymi przeszklonymi witrynami. Osiedle będzie umiejscowione w samym sercu miasta. W promieniu 2 km od budynku znajduje się aż 6 uczelni wyższych, a najbliższy przystanek komunikacji miejskiej jest oddalony o 2 minuty od inwestycji.

Kiedy mieszkania zostaną oddane do użytku?

Rozpoczęcie budowy miało nastąpić w pierwszym półroczu 2020 roku – potwierdziła to nawet Monika Kudełko, specjalista ds. marketingu w firmie Activ Investment. Jednak pandemia koronawirusa opóźniła początek realizacji inwestycji o kilka miesięcy. Zakończenie budowy planowane jest w czwartym kwartale 2022 roku. Obecnie deweloper rozpoczął już sprzedaż mieszkań w budynku B.

fot. activ-investment.eu

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search