Heading article

Rotator TOP - single

Reklama

Awaria piecyka gazowego? Zachowaj spokój!

Naprawa Piecykow2

Awaria piecyka gazowego to nie powód do paniki. Zachowaj spokój. Naprawa piecyka pewnie okaże się konieczna, jednak musisz sobie poradzić, zanim przyjadą fachowcy. Podpowiadamy, co robić, kiedy z piecyka cieknie woda, wydobywa się gaz lub czujnik czadu włącza sygnał akustyczny.

Jakie są najpopularniejsze awarie piecyków gazowych?

Nie lekceważ drobnych usterek w swoim piecyku gazowym. Mogą one przekształcić się w poważniejszą awarię. Najważniejsze jednak to nie tracić głowy i wezwać fachowców z serwisu. Naprawa piecyka gazowego wiąże się z kosztami, ale pomyśl, ile wydałbyś na kupno nowego urządzenia. Dlatego przypominamy, jak ważne jest jego regularne serwisowanie przynajmniej raz w roku. 

Kiedy z piecyka leje się woda

To znak, że wymaga on naprawy. Jednak jest kilka rzeczy, które możesz zrobić sam, zanim wezwiesz specjalistę. Przede wszystkim zlokalizuj miejsce wycieku. Znajdź zawór odcinający dopływ wody do pieca lub nawet do całej instalacji. W instalacjach grzewczych i mieszkaniowych zazwyczaj znajduje się on przy mierniku wody.  

Gdy nie masz licznika wody, taki zwór jest w pobliżu piecyka, kotła, umywalki lub wanny. Jeśli mimo wszystko nie potrafisz zlokalizować zaworu, a pomoc sąsiada na nic się nie zdała, zadzwoń po ekipę specjalizująca się w naprawie piecyków gazowych. Najważniejsze jest jednak to, aby sprawdzić, czy woda wycieka z piecyka, czy z instalacji wodnej. Jeśli z tego pierwszego, naprawa piecyka będzie koniecznością.  

Kiedy czuć zapach gazu

Wtedy odetnij jego dopływ do piecyka. Jeśli masz instalację z butli, zakręć zawór przy butli. Czasem jednak działanie takie jest niemożliwe z różnych powodów. Wówczas konieczne będzie zakręcenie zaworu na klatce schodowej. Jest to niezbędne, aby nie doprowadzić do zatrucia lub pożaru mieszkania. Potem wezwij serwis, który profesjonalnie zajmie się naprawą piecyka.

Kiedy czujnik czadu włącza sygnał akustyczny

Wyłącz urządzenie, otwórz szeroko okna i drzwi do łazienki. Nawet minimalne stężenie tlenku węgla może mieć nieodwracalne skutki dla Twojego zdrowia. Gdy już przewietrzysz mieszkanie, wezwij fachowców z serwisu. 

A dlaczego czujnik czadu włącza sygnał akustyczny, pomimo tego, że piecyk nie jest jeszcze stary? Wszystkiemu winne jest nieregularne serwisowanie i zbyt rzadka konserwacja piecyka. 

Kiedy piecyk wydaje dziwne dźwięki

Może to świadczyć o przegrzaniu wody w instalacji. Co wtedy musisz zrobić? Najlepiej wyłącz piecyk. 

Kiedy woda się przegrzewa, wytrąca się z niej kamień w nagrzewnicy podczas jej ogrzewania. Ów kamień osadza się na przewodach piecyka, blokując przepływ wody i zakłócając jego działanie. Nagrzewnica, która pokryje się kamieniem, grozi zatkaniem się przewodów. To z kolei prowadzi do przegrzania się elementów pieca i ich nieodwracalnego uszkodzenia. Wtedy naprawa piecyka staje się już nieopłacalna i niestety trzeba wymienić go na nowy. 

Jak wybrać dobrą ekipę do naprawy piecyków?

W żadnym wypadku nie podejmuj się samodzielnej naprawy piecyka. Zaufaj fachowcom. Wybierz ekipę, która ma odpowiednią wiedzę, doświadczenie i dysponuje wysokiej klasy sprzętem. Dobry serwis zawsze ma też części do piecyka. To ważne, ponieważ w przeciwnym razie pozostanie Ci tylko kupno nowego urządzenia. 

Jeśli nie wiesz, jaki serwis wybrać, podpytaj znajomych. Kieruj się także opiniami klientów. W sieci znajdziesz ich naprawdę sporo. Profesjonalne serwisy mają rekomendacje na swoich stronach internetowych. Warto je przeczytać i dowiedzieć się, za co osoby, które skorzystały już z konkretnych usług, cenią sobie daną firmę. 

Potrzebujesz pomocy - zadzwoń po specjalistów - https://www.piecyki-gazowe.pl/

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search