STARzycki nr 1 - dziwna gazetka o wicemarszałku

Starzycki

Do skrzynek pocztowych w Jaworznie trafiła gazetka o nazwie „STARzycki nr 1” - informuje portal jaw.pl. Według jaworznickiego portalu jest to paszkwil na Dariusza Starzyckiego, wicemarszałka województwa śląskiego. Czy to kolejna odsłona wojny w regionalnych strukturach Prawa i Sprawiedliwości?

- Nieznane wydawnictwo dystrybuuje na terenie Jaworzna i prawdopodobnie na terenie całego województwa śląskiego paszkwil na Dariusza Starzyckiego, wicemarszałku województwa śląskiego. 5 sierpnia br. w skrzynkach pocztowych mieszkańcy Jaworzna znaleźli czterostronicową gazetkę o tytule „STARzycki nr 1” - czytamy na portalu jaw.pl

Towarzyskie układy i bizantyjskie zwyczaje w zagłębiowskim PiS?

W gazecie można przeczytać m.in. o tym, że wicemarszałek Starzycki na remont swojego gabinetu wydał 41 tys. złotych. Podkreślono tam, że za publiczne pieniądze kupił on nowe meble, dywan i... urządzenie do czyszczenia butów. Wydawnictwo przypomina także sprawę Alicji Cegłowskiej, zwolnionej dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 w Sosnowcu im. św. Barbary i sugeruje, że towarzyskie układy w Zagłębiu są ważniejsze od wyników kontroli.

Przypomnijmy, że kontrola przeprowadzona w sosnowieckim szpitalu wykazała szereg nieprawidłowości, w tym ustawienie przetargu pod konkretny podmiot. Zarząd województwa śląskiego, którego członkiem jest Dariusz Starzycki, zdecydował więc o odwołaniu Alicji Cegłowskiej ze stanowiska dyrektor szpitala. W sprawę włączyła się jednak Ewa Malik, posłanka PiS z Sosnowca, która przygotowała petycję o przywrócenie na stanowisko zwolnionej dyrektor. Pod petycją podpisał się m.in. wicemarszałek Starzycki.

Trwa wojna w regionalnych strukturach PiS?

Do czasu podpisania petycji Dariusz Starzycki w zarządzie województwa odpowiadał m.in. za sprawy służby zdrowia. Po tej niesubordynacji marszałek Jakub Chełstowski zdecydował jednak, że wicemarszałek Starzycki nie będzie się już zajmował tymi sprawami. Coraz częściej słychać również, że straci stanowisko w zarządzie województwa śląskiego.

Dariusz Starzycki jest protegowanym Ewy Malik, posłanki PiS z Sosnowca, a ta – jak można nieoficjalnie usłyszeć od jej partyjnych kolegów – nie może pogodzić się z tym, że nie ma kontroli nad tym co się dzieje w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego. Wygląda to na otwartą wojnę w regionalnych strukturach Prawa i Sprawiedliwości. Stanowiska stracili już, związani z posłanką Malik i wicemarszałkiem Starzyckim, sekretarz województwa Karolina Kossowska-Raczek i wiceprezes Parku Śląskiego Artur Dzikowski. Wszystko jednak wskazuje na to, że to nie koniec zmian i zwolnień.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj dyskusję

czytaj więcej: