1050 złotych mandatu dla mężczyzny, który zderzył się z tramwajem na ul. 3 Maja

1050 złotych mandatu nałożono na 30-letniego pieszego, który doprowadził do kolizji z tramwajem na ul. 3 Maja . - Miał założone słuchawki, przez które słuchał głośnej muzyki - informuje Komenda Miejska Policji w Katowicach.

Śląska Policja
Mandat

We wtorek, 6 września, tuż przed godz. 9.00 funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zostali zaalarmowani o potrąceniu pieszego przez tramwaj na ul. 3 Maja. Okazało się jednak, że to 30-letni mężczyzna był sprawcą kolizji.

- Mężczyzna, przechodząc przez jezdnię, nie zauważył jadącego pojazdu. Miał założone słuchawki, przez które słuchał głośnej muzyki. Na szczęście uderzył w bok tramwaju, co spowodowało, że został odrzucony od pojazdu, a nie wciągnięty pod koła - czytamy w komunikacie komendy.

30-latkowi nic się nie stało, jednak to zdarzenie najprawdopodobniej zapamięta na długo. Nie tylko dlatego, że było to dość niecodzienne, ale również dlatego, że został ukarany mandatem w wysokości 1050 złotych.

50 złotych to kara za „korzystanie z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię lub torowisko (…) w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji”. Z kolei 1000 złotych to kara za spowodowanie kolizji.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

PC152197

112 tys. mandatów za brak maseczki w 2021 roku

Materiały z zatrzymania podejrzanego

Przestępca z Katowic skazany. Miał ponad 70 kg narkotyków

Tunel zablokowany. W centrum w stronę Chorzowa tworzą się ogromne korki

Ogromne korki w centrum. Utrudnienia do jutra!

Dariusz N. był nieuchwytny. Prawdopodobnie poddał się operacji plastycznej

Sąd skazał zabójcę piłkarza GKS-u na 25 lat więzienia

Slaska

Wyrzucił śmieci do lasu. Tego się nie spodziewał!

Dratyczne zdjęcie

Rozpoznajesz tego zmarłego mężczyznę?

Bb

113 kilometrów na godzinę w terenie...