1379 sztuk oczyszczaczy powietrza trafiło do przedszkoli

Przedszkolaki wiedzą teraz więcej o smogu niż niejeden dorosły. Za nami II edycja kampanii edukacyjnej „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech". 450 przedszkoli wzięło udział w akcji. - To od dzieci będzie zależało jak świat będzie wyglądał za 10 lat – przyznaje Izabela Domogała, członek zarządu województwa śląskiego.

MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech

Województwo śląskie, mimo poprawy jakości powietrza, wciąż walczy ze smogiem w naszym regionie. Jednym z takich działań jest kampania edukacyjna „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech", dzięki której najmłodsi Ślązacy uczą się, jak dbać o jakość powietrza.

– Bardzo szczegółowo patrzymy na to co się dzieje na Śląsku – mówi Izabela Domogała, członek zarządu województwa śląskiego. - Światowa Organizacja Zdrowia w 2018 roku z pośród najbardziej zanieczyszczonych miast wytypowała aż 14 miast znajdujących się na Śląsku. Chcemy trafiać do różnych grup społecznych, przedszkola są jednym z kluczowych kierunków – dodaje.

Za nami już druga edycja akcji, do której włączyło się 450 przedszkoli z naszego województwa. Kampania trafiła do 47 260 dzieci. W ramach kampanii:

  • Zakupiono 1379 sztuk oczyszczaczy powietrza, które zostały rozdane przedszkolom
  • Ponad 61000 dzieci otrzymało materiały edukacyjno-informacyjne, tj. zestaw edukacyjny
  • 571 placówek otrzymało tablice informujące o stanie jakości powietrza, plakaty ulotki
  • 605 płyt CD z nagraniem bajki animowanej pt „KSIĄŻĘ I SMOG”, dostępna na powietrze.slaskie.pl
  • Rozdano ponad 15 000 szt. Książki pt. „BAJKA O SIĘDZIU I ZŁYM SMOGU”
  • dzieciaki otrzymały nagrody rzeczowe (projekt multimedialny, gry, książki, puchary), a także upominki w postaci słodyczy.

Zarząd woj. śląskiego wraz z WFOŚIGQW sfinansował kampanię edukacyjną. II edycja kosztowała łącznie 810 647,20 zł

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon