3 mln złotych dla GKS-u Katowice! Prezydent zgodził się na wykup akcji

76710753 2568809179831673 8345898063524528128 o

Jedna akcja GKS-u Katowice wyceniana jest na około 10 groszy. Miasto jednak postanowiło zapłacić dziesięć razy więcej. Do klubu z miejskiej kasy popłyną kolejne miliony złotych, które mogą się okazać niezwykle cenne na czas pandemii.

GKS Gieksa Katowice S.A. jest spółką, która ma pod sobą wszystkie sekcje największego katowickiego klubu sportowego. Pod jej skrzydłami są piłkarze, siatkarze oraz hokeiści. Piłkarze grają w II lidze, a sekcja siatkarska i hokejowa występują w najwyższych klasach rozgrywkowych.

Dlatego nikogo nie dziwi, że co roku miasto łoży największe pieniądze na działalność spółki. W styczniu GKS Katowice otrzymał dotację na sport zawodowy w wysokości ponad 11 mln zł. Na tym jednak nie skończyła się kroplówka z miejskimi funduszami.

Prezydent Marcin Krupa podpisał zarządzenie o wykupieniu trzech milionów sztuk akcji spółki. Cena za jedną akcję wyniosła 1 zł. To o tyle zaskakujące, że branżowe portale wyceniają te same akcje na około 10 groszy.

Nie zmienia to faktu, że GKS Katowice zyskał pokaźny zastrzyk finansowy w wysokości 3 mln złotych. To z pewnością pomoże przetrwać w trudnych czasach. Pandemia koronawirusa doprowadziła do zawieszenia wszystkich rozgrywek sportowych. Kluby nie mają wpływów, a muszą opłacać kontrakty zawodników, co w przypadku katowiczan posiadających trzy sekcje jest poważnym wyzwaniem.

fot. Facebook/GKS Katowice

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj dyskusję

czytaj więcej: