Szczepienia1

3120 osób zaszczepiło się w majówkę 2021 w Parku Śląskim

Ponad 3 tysiące osób skorzystało z możliwości zaszczepienia się przeciw COVID-19 bez konieczności rejestracji w majówkę 2021 w Parku Śląskim. Kolejki chętnych liczyły po kilkaset osób.

Ostatni dzień akcji "Zaszczep się w majówkę" w Parku Śląskim był rekordowy, ale i 1 oraz 2 maja zaszczepiło się mnóstwo ludzi.

W sumie ponad 3 tysiące osób zaszczepiło się w Parku Śląskim

W pierwszym dniu, czyli 1 maja, zaszczepiło się 1005 osób, w kolejnym 895, a 3 maja – 1220. Łącznie w majówkę podano zastrzyk 3120 mieszkańcom. Początkowo przygotowano 2,5 tys. dawek szczepionki, ze względu jednak na ogromne zainteresowanie w pierwszym dniu przedsięwzięcia zdecydowano o zwiększeniu puli o kolejny tysiąc, które dostarczono do mobilnego punktu w niedzielę rano, 2 maja.

W ostatnim dniu tego ogólnopolskiego wydarzenia również nie zabrakło chętnych, by się zaszczepić i już od godziny 4 rano ustawiała się kolejka do mobilnego punkt szczepień. Przed godziną 8.00 ogonek liczył sobie blisko 400 osób.

– Można było zaobserwować, że mieszkańcy świetnie przygotowali się na dzisiaj: mieli termosy z ciepłym napojem, składane krzesełka, przezornie byli bardzo ciepło ubrani, niektórzy opatuleni byli kocem – opowiada Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego.

Szczepionki, które zostały, dostanie punkt szczepień w MCK w Katowicach

Na godzinę szczepiono ponad 100 osób. Ostatecznie przedłużono akcję i ostatni zaszczepiony wyszedł z punktu koło godz. 20.00. W efekcie rozdano 3 maja 1220 dawek szczepionki Johnson & Johnson.

- Cieszę się, że aż tylu mieszkańców naszego województwa, mimo niesprzyjającej pogody, skorzystało z tej ogólnopolskiej akcji. Na niej nie poprzestaniemy - ten mobilny punkt wykorzystamy w kolejnych podobnych przedsięwzięciach. Chcemy odwiedzać tzw. białe plamy na mapie szczepień, czyli te powiaty, w których trzeba przyspieszyć ze szczepieniami – podkreśla wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Pozostało 380 dawek. Zostaną przeznaczone na iniekcje w punkcie szczepień powszechnych w MCK w Katowicach.

W organizacji trzydniowej akcji uczestniczyło około 50 osób:

  • kadra medyczna szpitala MSWiA w Katowicach,
  • żołnierze 13. Śląskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej,
  • ratownicy górniczy,
  • policjanci,
  • pracownicy Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego wspomagani przez NFZ.

czytaj dyskusję

Polecamy: