4 sposoby na finansowanie nowego samochodu

Myślisz o zakupie nowego samochodu? Nie wiesz, w jaki sposób sfinansować jego zakup? Poniżej przedstawiamy Ci cztery możliwości, które możesz wykorzystać. Koniecznie się z nimi zapoznaj!

4 sposoby na finansowanie nowego samochodu

Zakup samochodu z oszczędności

Jednym z najprostszych sposobów na sfinansowanie nowego samochodu jest wykorzystanie swoich oszczędności. Nie dość, że możemy nabyć w ten sposób samochód od ręki, to jeszcze nie musimy zmagać się z wieloma formalności, czy zaciągać zobowiązanie finansowe na długie lata. Oczywiście na takie posunięcie będą mogli pozwolić sobie tylko nieliczni, zwłaszcza że w grę wchodzi zakup nowego pojazdu, a jego koszty bywają naprawdę wysokie.

Poza tym, nawet posiadanie oszczędności zachęca do tego, by dobrze przeanalizować wady i zalety takiego rozwiązania, ponieważ może to być trochę ryzykowne posunięcie, zwłaszcza jeśli oszczędności zbieraliśmy przez kilka lub kilkanaście lat. Jeśli okaże się, że na naszym koncie nie zostanie już nic lub będą to niewielkie pieniądze, to trzeba liczyć się z tym, że w razie nieprzewidzianych sytuacji będziemy musieli szukać wsparcia u rodziny lub w instytucjach finansowych.

Zakup samochodu na kredyt

Oczywiście na tym nie kończą się nasze możliwości, ponieważ równie dobrze możemy zdecydować się na zakup samochodu na kredyt. Najczęściej do wyboru mamy zakup pojazdu na klasyczną pożyczkę gotówką lub kredyt samochodowy - więcej na: https://ubezpieczamy-auto.pl/jak-sfinansowac-kupno-auta/. Kredyt gotówkowy dostępny jest w ofercie większości banków i w jego ramach możemy pozyskać nawet do 200 tysięcy złotych, które dodatkowo można przeznaczyć na dowolny cel, w tym na przykład na zakup dodatkowego wyposażenia do auta.

Spłatę możemy rozłożyć na taki okres, jaki nam odpowiada i w najlepszych instytucjach finansowych będzie to nawet 10 lat. Jeśli dodatkowo mamy dobrą zdolność kredytową, to możemy spodziewać się całkiem dobrej oferty z banku, w tym na przykład braku jakichkolwiek zabezpieczeń na rzecz banku. W przypadku kredytu samochodowego mamy do czynienia z zobowiązaniem finansowym na jeden ściśle określony cel, a więc na zakup pojazdu.

Dlatego pozyskane środki nie będziemy mogli przeznaczyć na wyposażenie samochodu, czy nawet na wykupienie polisy OC. Za to możemy liczyć na bardzo atrakcyjne warunki, czasami nawet atrakcyjniejsze niż przy zaciągnięciu pożyczki gotówkowej. Dlatego, jeśli nie mamy odpowiedniej ilości oszczędności, to warto rozważyć obie opcji i wybrać tą, która będzie dla nas najkorzystniejsza.

Zakup samochodu z oszczędności i kredytu

Jeśli zakup z oszczędności lub w całości na kredyt nie przemawia do nas, to nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyć oba rozwiązania. To nie tylko praktyczne, ale również bezpieczniejsze rozwiązanie (więcej na ten temat dowiemy się z https://ubezpieczamy-auto.pl/). To nas jednak nie powinno dziwić, ponieważ nie dość, że nie musimy przeznaczać wszystkich oszczędności na zakup nowego samochodu, to też nie jesteśmy zmuszeni do zaciągania kredytu na długie lata. Wystarczy zatem określić, jaką kwotę możemy przeznaczyć na zakup auta, a na resztę sumy dobrać odpowiedni kredyt, a już sfinansujemy transakcję.

Zakup samochodu w leasingu

Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, by rozważyć też wzięcie pojazdu w leasing. Taka opcja wzbudza największe zainteresowanie wśród przedsiębiorców, lecz widać, że klienci indywidualni także mogą zdecydować się na leasing samochodu i to na całkiem dobrych warunkach, a gdy umowa się skończy, to sami zdecydujemy, czy go wykupujemy od leasingodawcy, czy też sięgamy po inny pojazd.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon