5 najciekawszych spektakli Katowickiego Karnawału Komedii 2024. Subiektywny wybór redakcji ŚLĄZAGA

Katowicki Karnawał Komedii za pasem. Impreza odbędzie się od 26 stycznia do 4 lutego 2024 r.. Już można kupić bilety na spektakle. Imprezie patronuje ŚLĄZAG. Wybraliśmy pięć, naszym zdaniem, najciekawszych przedstawień tegorocznej edycji.

Archiwum Teatru
Prawda spektakl

Katowicki Karnawał Komedii bawi nas od 2007 roku. Powstał jako zimowa alternatywa dla festiwalu Letni Ogród Teatralny. Wymyślił go Mirosław Neinert, dyrektor Teatru Korez. Co roku twarzą Katowickiego Karnawału Komedii jest tzw. zwykły człowiek, przedstawiciel jakiegoś zawodu. W 2024 roku twarzą KKK jest Shigeki Hitosato, napastnik z hokejowej drużyny GKS Katowice. Jego zdjęcie w karnawałowej masce widnieje na plakatach i na innych materiałach promocyjnych.

Więcej o KKK i jego twórcy:

Program KKK jak zwykle obfituje w hitowe spektakle i gorące nazwiska. Jak w tym gąszczu wybrać coś dla siebie. Spokojnie, redakcja ŚLĄZAGA bieży z pomocą. Wytypowaliśmy, naszym skromnym zdaniem, najciekawsze przedstawienia tegorocznej edycji Katowickiego Karnawału Komedii.

Najciekawsze spektakle Katowickiego Karnawału Komedii 2024

  1. "Szczęściarze", Teatr TeTaTeT, Kielce, 28 stycznia, niedziela, godz. 18.00, Teatr Korez
    Nowa sztuka autorstwa Tadeusza Kuty, również reżysera spektaklu. Premiera była zaledwie pół roku temu na kieleckiej scenie. Punktem wyjścia jest przejście Bola na wcześniejszą emeryturę. To, wbrew pozorom, nie przynosi szczęścia jego żonie Niuńci. Bolo jednak na odchodne otrzymuje od właścicieli firmy, typowo polskich "byznesmenów" kupon totolotka... Występują: Teresa Bielińska, Mirosław Bieliński, Karol Czajkowski/Łukasz Oleś, Liwiusz Falak, Marek Kepiński, Jarosław Rabanda
    Spektakl "Szczęściarze"
    Spektakl "Szczęściarze"
  2. "Lily", Och-Teatr, Warszawa, 29 stycznia, poniedziałek, godz. 16.30 i 19.30, Teatr Śląski
    Komedia kryminalna, w której trup nie ściele się gęsto, bo... znika. Kiedy Lily zgłasza policji morderstwo, zabity jeszcze jest na swoim miejscu. Gdy przyjeżdża inspektor, zapada się pod ziemię. Sztuka brytyjskiego mistrza Jacka Popplewella, tworzącego w latach 50.-80. Na scenie - same gwiazdy, na czele z Krystyną Jandą w roli tytułowej (i też w roli reżyserki). Występują też Agnieszka Krukówna/Natalia Berardinelli, Magdalena Lamparska/Vanessa Aleksander, Magdalena Smalara, Paweł Ciołkosz/Adam Serowaniec, Mateusz Damięcki, Mirosław Haniszewski, Krzysztof Stelmaszyk. Konkretna obsada "Lily" w ramach KKK będzie znana około 16 grudnia, mamy nadzieję, że na scenie zobaczymy Agnieszkę Krukównę, katowiczankę przecież.
    Spektakl "Lily"
    Spektakl "Lily"
  3. "Prawda", Standout, Warszawa, 31 stycznia, środa, godz. 17.00 i 19.30, Teatr Śląski
    Spektakl komediowo-romantyczny, ale z zacięciem terapeutycznym. Obserwujemy dwie zaprzyjaźnione ze sobą pary (Beata Ścibakówna, Andrzej Zieliński i Marta Żmuda Trzebiatowska, Tomasz Sapryk), w których niektórzy i niektóre są aż za bardzo zaprzyjaźnieni. Co ciekawe, na scenie bohaterowie nie spotykają się w czwórkę ani razu. Spektakl wyreżyserował Wojciech Malajkat.
    Spektakl "Prawda"
    Spektakl "Prawda"
  4. "Domówka", spektakl komediowy Soni Bohosiewicz, 2 lutego, piątek, godz. 17.00 i 19.30, Teatr Korez
    Urodzona w Żorach aktorka powraca na Śląsk ze swoją komedią koncertową. Forma, którą przyjęła Bohosiewicz nie mieści się w żadnych szufladkach. To połączenie spektaklu, stand-upu, śpiewu i improwizacji. Prawdziwe one woman show, zwłaszcza że Sonia Bohosiewicz jest również autorką tekstu i reżyserką spektaklu. Wraz z nią wracamy do lat PRL-u i do piosenek z tamtych czasów. Bohaterka piecze ciasto w prodiżu, a publiczność śpiewa razem z nią największe polskie przeboje „W moim magicznym domku”, „Małgośka”, „Jesteś lekiem na całe zło” czy „Józek, nie daruję ci tej nocy”.
    Spektakl "Domówka"
    Spektakl "Domówka"
  5. "Znaczek miłości", AB Production Warszawa, 4 lutego, niedziela, godz. 19.00, Teatr Śląski
    Polski Znaczek pozdrawia każdego Polaka - takie hasło widnieje na ścianie tego niezwykłego Muzeum Polskiego Znaczka. Akcja rozgrywa się w latach 70. w niedużym miasteczku na zachodzie Polski. Do Muzeum przybywa tajemniczy mężczyzna, który twierdzi, że jest partyjnym notablem. Jego pojawienie się ma związek z przybyciem do Polski Fidela Castro. Urzędnik poszukuje znaczka pocztowego związanego z kubańskim przywódcą. Napotyka jednak trudności z ospałymi pracowniczkami instytucji kultury. Co się stanie, gdy do wydarzeń i rozmów dołączy jeszcze podejrzliwy policjant i piękna kobieta? Występują: Katarzyna Ankudowicz, Martyna Kliszewska, Joanna Kurowska, Jakub Przebindowski, Lesław Żurek.
    Spektakl "Znaczek miłości"
    Spektakl "Znaczek miłości"
Kat

Może Cię zainteresować:

Mirosław Neinert spotyka Romana Kostrzewskiego. Trumna, wybuchy i… stripteaserka pomalowana na złoto

Autor: Maciej Poloczek

10/02/2024

Szczepan twardoch debata

Może Cię zainteresować:

Szczepan Twardoch: Śląski biznes powinien wspierać śląską kulturę. Powołajmy nagrodę dla literatów tworzących w języku śląskim

Autor: Katarzyna Pachelska

20/09/2023

Czarna ballada wujek teatr slaski

Może Cię zainteresować:

Zbigniew Rokita: Wijący się czarny wąż. I ten człowiek, który poprosił Szekspira o "trocha placu": Talarczyk

Autor: Zbigniew Rokita

04/08/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon