56 nowych policjantów pracuje w Śląskiej Policji

Slaska policja aa

Śląska Policja zyskała 56 nowych mundurowych, w tym 5 kobiet. Przez pandemię koronawirusa ślubowania odbyły się w jednostkach, do których zostali przydzieleni funkcjonariusze.

W siedzibie śląskiej Policji 1 marca rotę ślubowania złożyło 22 nowych mundurowych, którzy zasilą stan etatowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Niebawem rozpoczną oni służbę w katowickim oddziale oraz częstochowskim i bielskim pododdziale prewencji Policji.

Nowi policjanci zostali przyjęci do służby 23 lutego. Ślubowanie od nowych policjantów przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn. Nowych policjantów czeka teraz kurs podstawowy w policyjnych szkołach, gdzie zdobędą wiedzę i umiejętności niezbędne w służbie. Nowi stróże prawa, którzy wzięli udział w dzisiejszej uroczystości, zasilą stan etatowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, pełniąc służbę w:

  • Oddziale Prewencji Policji w Katowicach,
  • Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Bielsku-Białej,
  • Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Częstochowie.
  • Pozostali policjanci będą pełnić służbę w komendach miejskich i powiatowych w: Będzinie, Bielsku-Białej, Bytomiu, Cieszynie, Gliwicach, Katowicach, Lublińcu,
  • Piekarach Śląskich, Rudzie Śląskiej, Rybniku, Siemianowicach Śląskich, Sosnowcu oraz Tychach.

fot. Śląska Policja

Slaska policja aa

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj dyskusję

czytaj więcej: