Agresywny pies pogryzł w Katowicach 4 osoby, w tym policjantkę. Funkcjonariusz go zastrzelił

Straszna sytuacja wydarzyła się w Katowicach. Agresywny pies pogryzł aż cztery osoby, w tym policjantkę. Został zastrzelony przez funkcjonariusza policji.

Pixabay
Agresywny pies (zdjęcie ilustracyjne)

Do tego strasznego zdarzenia doszło 14 grudnia 2021 r. około godz. 19 na ulicy Wróbli na Ptasim Osiedlu w Brynowie. Dyżurny katowickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w rejonie bloków mieszkalnych kobieta miała zostać ugryziona przez psa podobnego do pitbulla.

Pies rzucił się na policjantkę, wgryzł się w jej lewą nogę

Na miejsce został skierowany policyjny patrol. Jak relacjonują policjanci, kiedy mundurowi podchodzili do klatki schodowej, przed którą miało dojść do pogryzienia, nadbiegł ku nim agresywny pies, który zaatakował policjantkę i wgryzł się w jej lewą nogę. Noga bardzo krwawiła, a pies cały czas nie zwalniał uścisku. Towarzyszący funkcjonariuszce policjant podjął decyzję, w celu ochrony zdrowia i życia policjantki, o użyciu broni służbowej wobec agresywnego psa. Oddał strzały w kierunku psa, jak pisze policja "skutecznie go unieszkodliwiając".

Truchło psa, najprawdopodobniej mieszańca ras pitbull, amstafa i bulterriera, zabezpieczono do dyspozycji policji. Do czasu przyjazdu karetki pogotowia, pomocy mocno krwawiącej policjantce udzielił jej służbowy partner, a także policjanci z IV komisariatu, którzy przybyli na miejsce ze wsparciem. Policjantka doznała 6 ran podudzia. Decyzją lekarza karetki pogotowia została zabrana do szpitala. Założono jej 10 szwów, przyjęła serię bolesnych zastrzyków i przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Opiekun psa był upojony alkoholem, miał 4 promile w organizmie

Ze wstępnych ustaleń wynika, że interwencja została zgłoszona po tym, jak jedna z mieszkanek bloku, wychodząc z koszem na śmieci zauważyła leżącego na trawniku mężczyznę, nie dającego oznak życia. Kiedy nachyliła się nad mężczyzną, poczuła woń alkoholu i została wtedy zaatakowana przez nadbiegającego psa. Na szczęście kobiecie udało się zasłonić workiem na śmieci i uciec z miejsca zdarzenia. W wyniku ugryzienia kobieta doznała zadrapań i zasinień na nodze.

Poszkodowana natychmiast powiadomiła katowickich policjantów, którzy przyjechali na miejsce, gdzie zostali również zaatakowani przez psa. 41-letni właściciel psa został przewieziony do miejskiej izby wytrzeźwień, gdzie został umieszczony ze względu na stan upojenia alkoholowego zagrażający jego zdrowiu, a nawet życiu. Badanie trzeźwości wskazało, że mężczyzna miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie.

W toku prowadzonych czynności ustalono, że jeszcze dwie osoby mogły zostać pogryzione przez psa. Proszone są one o kontakt z policjantami z Komisariatu IV Policji w Katowicach przy ul. Policyjnej 7, tel. 47 85 137 50, 47 85 137 58.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon