Akademia Muzyczna będzie miała nowy budynek. Wmurowano akt erekcyjny

Akademia Muzyczna w Katowicach wzbogaci się o Akademicką Strefę Sztuki Scenicznej. Nowy budynek powstanie na działce pomiędzy jej główną siedzibą a torami kolejowymi. Wewnątrz powstanie m.in. sala widowiskowa dla 300 gości.

MKiDN
Piotr Gliński. Wmurowanie aktu erekcyjnego

W poniedziałek, 20 czerwca 2022 r., uroczyście wmurowano akt erekcyjny pod nowy budynek Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Nowy budynek Akademii Muzycznej w Katowicach

Mowa o Akademickiej Strefie Sztuki Scenicznej, która powstanie na działce pomiędzy główną siedzibą Akademii a torami kolejowymi (ul. Wojewódzka 56).

Pisaliśmy wcześniej o tym budynku:

- Akademia Muzyczna w Katowicach jest na wskroś nowoczesną uczelnią artystyczną o ogromnym potencjale naukowym i dydaktycznym (…) Dziś inaugurujemy budowę Akademickiej Strefy Sztuki Scenicznej. Powstanie pełen kampus, którego wizualizacje są imponujące. To będzie piękne rozwiązanie architektoniczne, wspaniała przestrzeń wypełniona nie tylko muzyką, ale także przede wszystkim procesem edukacyjnym - powiedział minister kultury Piotr Gliński, który m.in. z tej okazji przyjechał do Katowic.

Budowa ma zakończyć się w 2025 roku

W gmachu, którego budowa ma kosztować około 115 milionów złotych i zakończyć się w 2025 roku, znajdzie się m.in. sala widowiskowa dla 300 gości. Będzie on służyć przede wszystkim zajęciom operowym, tanecznym, a także spektaklom.

Ogromne przeszklenia po obu stronach budynku mają sprawić, że budynek Akademickiej Strefy Sztuki Scenicznej otworzy się i dobrze wpisze w okolicę, dając m.in. pasażerom pociągów możliwość zobaczenia zabytkowego gmachu Akademii z przełomu XIX i XX wieku.

Panteon

Może Cię zainteresować:

Teresa Semik: Panteon od środka? Natłok nazwisk, banalne życiorysy, brak scenariusza

Autor: Teresa Semik

20/06/2022

Szlak neonów spacer pierwszą ścieżką Szlaku

Może Cię zainteresować:

Druga ścieżka katowickiego Szlaku Neonów. Podróż sentymentalna do czasów najlepiej oświetlonego polskiego miasta

Autor: Katarzyna Pachelska

15/06/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon