Akademickie Mistrzostwa Polski w Skarpie Bytom

Już w najbliższy weekend (24-26 marca) w Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych SKARPA BYTOM odbędą się ogólnopolskie zawody wspinaczkowe – Akademickie Mistrzostwa Polski. Do Bytomia przyjadą najlepsi zawodnicy z całego kraju, którzy będą rywalizować w boulderingu, wspinaczce na trudność oraz wspinaczce na czas. Wstęp na widownię będzie bezpłatny.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Skarpie Bytom
Organizatorem wydarzenia jest Akademicki Związek Sportowy, a patronat honorowy objął Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. – Cieszymy się, że w naszym obiekcie odbędzie się kolejne duże i prestiżowe wydarzenie. Akademickie Mistrzostwa Polski to jedno z najważniejszych zawodów w kalendarzu Polskiego Związku Alpinizmu i Akademickiego Związku Sportowego. Na listach startowych jest aż 350 zawodników i zawodniczek z 42 uczelni z całej Polski, w tym m.in. Natalia Kałucka, brązowa medalistka mistrzostw Europy we wspinaczce na szybkość, Hubert Przytuła, reprezentant Polski, wielokrotny medalista Akademickich Mistrzostw Polski i trzykrotny finalista programu Ninja Warrior Polska oraz zawodnicy Kadry Narodowej: Olaf Malinowski i Bianka Janecka – wylicza Dobromir Bujak, prezes Klubu Sportowego SKARPA BYTOM.

Rywalizacja w trzech dyscyplinach

Infrastruktura Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych SKARPA BYTOM pozwala na organizację zawodów we wszystkich dyscyplinach wspinaczkowych. Akademickie Mistrzostwa Polski startują już w najbliższy piątek, 24 marca, a kończą się w niedzielę, 26 marca. W piątek zawodnicy powalczą o tytuł Mistrza Polski w boulderingu. W sobotę zaplanowano rywalizację we wspinaczce na trudność, a w niedzielę na czas.

Wstęp wolny dla kibiców

Od piątku do niedzieli cały obiekt będzie wyłączony z użytku, ale SKARPA BYTOM zaprasza wszystkich zainteresowanych do wspólnego kibicowania zawodnikom. Wstęp dla widowni będzie bezpłatny. – Z roku na rok wspinaczka zyskuje na popularności, m.in. za sprawą sukcesów polskich zawodników na arenie miedzynarodowej. Nam też zależy, żeby promować ten szlachetny sport, zwłaszcza wśród młodzieży, dlatego zapraszamy na widownię wszystkich chętnych – mówi Marek Chłopaś, dyrektor ds. sportowych w SKARPIE BYTOM. Dodaje, że finały zaplanowane są w piątek i sobotę w godz. 19-21, a w niedzielę w godz. 14-16.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon