Aktorzy z Teatru Śląskiego w stand-upie. Jak sobie radzą w takiej roli? Można zobaczyć w niedzielę 28.01 na Scenie Gliwicka 120 w Katowicach

Stand-up to wcale nie jest takie proste "gadanie do ludzi". Jak w tej formie kabaretowej radzą sobie "poważni" aktorzy z Teatru Śląskiego? Będzie można się przekonać już w niedzielę 28 stycznia 2024 r. na Scenie Gliwicka 120 w Katowicach.

Na co dzień grają raczej poważne postaci. Raz w miesiącu stają przed publicznością w zupełnie odmienionych rolach.

Aktorski stand-up na Scenie Gliwicka 120 w Katowicach

Aktorzy Teatru Śląskiego:

  • Piotr Bułka,
  • Bartłomiej Błaszczyński,
  • Michał Piotrowski,
  • Mateusz Znaniecki

realizują swoje pasje i celnie punktują otaczającą rzeczywistość w formule aktorskiego stand-upu. Na alternatywnej scenie realizują się w formule humorystycznej. Poruszają się na granicy absurdu, zadając jednocześnie pytania o prawdę i fałsz w otaczającym świecie.

Michał Piotrowski, współreżyser spektaklu „Fake News” określa ich przedsięwzięcie jako telewizję na żywo.

„Fake News” to niepokorny komentarz do współczesności, pełen kąśliwych dowcipów, anegdot i ironii – stwierdza Piotrowski. – Śmiejemy się ze wszystkiego i wszystkich, a najbardziej z samych siebie. To rzecz o prawdzie i fałszu, o mediach i o aktorstwie, napisana i wykonana przez 4 aktorów, 3 doktorów, 3 reżyserów filmowych, 2 ojców i 1 dyrektora teatru – podkreśla.

Drą łacha ze wszystkiego, również z siebie i Korfantego

Aktorzy nie stronią od kontrowersji, również we własnym środowisku. Bez cienia zawahania pytają o najbardziej upokarzającą pracę aktorską. Ich porównanie występowania jako różowy pączek wielkości człowieka do śpiewania „do kotleta” przez znanego muzyka zdaje się być odą do podstaw sztuki aktorskiej. Gdy jednak przyzwyczają nas do takiego poziomu kontrowersji, idą w swoich rozważaniach o krok dalej. Próbują na przykład odpowiedzieć na pytanie jak tłumaczy się człowiek, który jadąc nago autem wiezie przypiętego pasami łabędzia i ukradzione dwadzieścia jeden kur. W takiej sytuacji analiza liczby spektakli o Wojciechu Korfantym i liczbie odtwórców tej postaci wydaje się być puszczeniem oka do widza i historii.

Na scenie w nowych rolach występują:

  • Bartłomiej Błaszczyński – Wszystko czego dotknie zamienia się w dziecko.
  • Piotr Bułka – Syn Grażyny Bułki. Tej Bułki.
  • Michał Piotrowski – Człowiek dotacja.
  • Mateusz Znaniecki – Królewicz jobu, bo król jest tylko jeden.

„FAKE NEWS – Aktorski Stand-up” już w najbliższą niedzielę 28 stycznia 2024 r. o godzinie 20:00 na Scenie Gliwicka 120 w Katowicach. Bilety w cenie 49 zł do nabycia na stronie Teatru Gry i Ludzie: www.gryiludzie.pl.

Slaski urzad wojewodzki

Może Cię zainteresować:

Film kręcony m.in. w Katowicach dostał aż 5 nominacji do Oscarów. Pokazy przedpremierowe "Strefy interesów" już w połowie lutego

Autor: Katarzyna Pachelska

24/01/2024

Korfanty rebelia 05

Może Cię zainteresować:

Punkowiec Korfanty, czyli grzeszna przyjemność. Recenzja spektaklu "Korfanty. Rebelia!" w Teatrze Śląskim

Autor: Redakcja

18/01/2024

Restauracja parostacja katowice mariacka 29

Może Cię zainteresować:

Nowa restauracja w Katowicach to Parostacja przy Mariackiej 23 w stylu nawiązującym do kolei i steampunku. Zobaczcie zdjęcia wnętrz i jedzenia

Autor: Katarzyna Pachelska

23/01/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon