Aktywny wypoczynek? Powiat koniński to idealny kierunek!

Urlop to dla wielu synonim błogiego lenistwa, i nic w tym dziwnego. Praca, codzienne obowiązki potrafią nieźle dać w kość. Co ciekawe, część Polaków właśnie podczas letniego wypoczynku pragnie zaznać spokoju, najlepiej w cichej, spokojnej okolicy z dala od miasta. Z kolei inni nie wyobrażają sobie wakacji bez aktywności. Dobrze się składa. Jeżeli jeszcze nie macie pomysłu na tegoroczne wakacje, to z pewnością powinniście pomyśleć o powiecie konińskim. Dlaczego? Wielkopolski region oferuje szereg sportowych atrakcji jak: bieganie, latanie czy pływanie. Poznajcie go.

Dlaczego warto odwiedzić powiat koniński?

Powiat koniński to region położony niemal w środkowej części kraju. Od pierwszego spotkania roztacza swój niezwykły urok. Dobrym przykładem jest ciekawa architektura i zabytki, które zachęcają do zwiedzania, ale poza nimi powiat koniński może pochwalić się czymś jeszcze! To właśnie to miejsce jest częścią Wielkiej Pętli Wielkopolski, czyli słynnej drogi wodnej o długości około 690 km. Co za tym idzie, takie warunki zachęcają do uprawiania wodnych sportów i to przez okrągły rok.

Latanie nad wodą

Ahoj, przygodo!

Tafle jezior w powiecie konińskim przyciągają niczym magnes miłośników sportów wodnych. Część z nich woduje swoje łodzie w ślesińskiej marinie lub przystani w Pątnowie (mieszczącej się w północnej części Konina), aby rozpocząć niezwykłą, wodną przygodę. Jednym z popularniejszych kierunków podróży jest szlak żeglowny Wielkiej Pętli Wielkopolski, którego odcinek biegnie przez region koniński. Podobno śluzowania na kanałach łączących jeziora robią piorunujące wrażenie na żeglarzach.

Miłośnicy sportów motorowodnych również nie będą się w tym miejscu nudzić. Dobrze rozwinięte bazy: Jeziora Ślesińskiego, Pątnowskiego, Wąsowskiego czy Mikorzyńskiego zachęcają do wodnego szaleństwa na: skuterach, wakeboardzie, nartach wodnych, kajakach, czy rowerkach wodnych.

Windsurferzy mogą odetchnąć z ulgą, dla nich również znajdzie się miejsce na szerokich wodach lokalnych jezior. Powiat koniński to idealne miejsce również dla miłośników nurkowania. Bazy nurkowe w Honoratce czy w Budzisławiu Kościelnym każdego roku przyciągają wielu pasjonatów tej podwodnej przygody.

Amatorzy pływania powinni obowiązkowo odwiedzić plaże z kąpieliskami. W ośrodkach wypoczynkowych z pewnością znajdzie się miejsce dla pasjonatów sportów wodnych. Naturalnie nasuwa się pytanie, a co z innymi dyscyplinami?

Ścieżka rowerowa

Liczne ścieżki pieszo-rowerowe

Powiat koniński może pochwalić się kilkudziesięcioma szlakami pieszymi i rowerowymi, których łączna długość to ponad 700 kilometrów, zatem jest gdzie „wędrować”. Co ciekawe, trasy biegną pośród lasów, pól i jezior ukazując przy tym naturalne piękno flory i fauny. Miłośnicy pieszych wędrówek, dwóch kółek czy nordic walking mogą zdecydować się na wycieczkę do sanktuarium w Licheniu, klasztoru w Bieniszewie lub muzeum w Gosławicach. Piękne widoki, gwarantowane. A tym, którzy region chcą podziwiać z góry można polecić wycieczkę na wieże widokowe na Złotą Górę czy do miejscowości Paprotnia.

Licheń bazylika

Lot balonem? Dlaczego nie!

Turyści złaknieni jeszcze większych wrażeń, mogą zdecydować się na lot balonem, z którego roztaczają się niesamowite widoki na powiat koniński. Ale balon to tylko jedna z możliwości. Osoby pragnące uwolnić endorfiny mogą również zdecydować się na lot szybowcem czy samolotem. Pełna dowolność. Idealnym zwieńczeniem „podniebnych” atrakcji jest wizyta w parkach linowych w Kleczewie i Ślesinie. Jedno jest pewne, osoby, które zdecydują się na aktywny urlop w powiecie konińskim, będą mogły liczyć nie tylko na zdrowy zastrzyk adrenaliny, ale i piękne wspomnienia.

Wakacje pełne wrażeń? Powiat koniński to idealne miejsce!
Powiat Koniński zaprasza!
WWW | FACEBOOK | WWW – LOT MARINA

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon