Alleluja! We wtorek 22 listopada cała trasa S86 Katowice-Sosnowiec będzie bez utrudnień. Wreszcie koniec remontu

Koszmar kierowców stojących w korkach w Katowicach wreszcie się skończy. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że we wtorek 22 listopada dojedziemy do pracy całą wyremontowaną S86.

Remont S86

Na początku zapowiadano, że remont nawierzchni drogi S86 między Katowicami a Sosnowcem zakończy się 15 listopada. Okazało się, że tylko w przypadku jezdni na odcinku Sosnowiec-Katowice. Jeśli chodzi o jezdnię od Katowic do Sosnowca, na której remont powodował w czasie popołudniowych szczytów wielokilometrowe korki na Drogowej Trasie Średnicowej w Katowicach, i - w efekcie - regularne zamykanie tunelu pod Rondem im. Ziętka, to GDDKiA przedłużyła termin zakończenia remontu do 24 listopada. Dziś jednak okazało się, że drogowy armageddon w Katowicach ma szansę zakończyć się już jutro, we wtorek 22 listopada.

Dzisiaj (21.11) GDDKiA Katowice informuje na swoim profilu na Twitterze: "Bardzo dobra wiadomość! Już jutro rano dojedziecie do pracy całą wyremontowaną S86. Dziś w nocy rozpoczynamy przywracanie docelowej organizacji ruchu na jezdni na Sosnowiec. Tym samym remont 6 km drogi ekspresowej zostanie zakończony".

Jedna z najbardziej uczęszczanych dróg w Polsce

Remont 6-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S86 rozpoczął się 26 września. Jak tłumaczyli drogowcy, jednym z głównych powodów rozpoczęcia tej inwestycji był niezadowalający stan właściwości przeciwpoślizgowych nawierzchni. Przypominali, że wiek remontowanej nawierzchni S86 w zależności od odcinka wynosił 13 i 14 lat, a tymczasem standardem w GDDKiA jest, że na autostradach i drogach ekspresowych planuje się wykonanie zabiegów odświeżających po co najmniej 10 latach.

Z analiz drogowców wynika, że średnio S86 między Katowicami, a Sosnowcem przejeżdża ponad 112,7 tys. pojazdów na dobę, co jest najwyższym wskaźnikiem w województwie śląskim.

Tramwaje Katowice ul Chorzowska

Może Cię zainteresować:

Od 21 listopada nie jeżdżą tramwaje między Rondem w Katowicach a Pętlą przy Stadionie Śląskim w Chorzowie

Autor: Katarzyna Pachelska

21/11/2022

Screen z programu Uwaga TVN o pseduomotorniczym

Może Cię zainteresować:

"Uwaga!" TVN o chłopaku, który uprowadził tramwaj. Mama Adama: Nigdy bym nie przypuszczała, że przez to świństwo, czyli dopalacze, tak mu się w głowie przewróci i zrobi takie coś

Autor: Katarzyna Pachelska

20/11/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon