Amant z internetu oszukał młodą kobietę. Pożyczyła mu pieniądze. Najbardziej zdziwiona była... żona amanta

Śląska Policja
Zatrzymanie oszusta matrymonialnego, Gliwice

Love story z piekła rodem wydarzyło się na linii śląsko-zagłębiowskiej. Młoda kobieta z Gliwic została oszukana przez - jak sądziła - mężczyznę jej życia. Okazało się, że amant z internetu nie tylko wyłudził od niej pieniądze, ale też był... żonaty.

Młoda kobieta z Gliwic zgłosiła policjantom z komisariatu nr 3, że została oszukana przez 30-letniego mężczyznę, którego poznała przez internet. Sądziła, że nowy znajomy jest mężczyzną jej życia. Ten tak ją omamił, że gdy poprosił ją o pożyczkę - ta się zgodziła. Był tak wiarygodny, że gliwiczanka nawet wzięła kredyt, by zaspokoić jego finansowe żądania. 

Dała się nabrać oszustowi matrymonialnemu

Niestety, jak to w takich sytuacjach bywa, gdy oszust dostał pieniądze, przestał być miły i szarmancki. Przeciwnie - zrobił się szorstki, a później kobieta straciła z nim kontakt. 

Dopiero wtedy 33-letka zrozumiała, że dała się nabrać oszustowi matrymonialnemu. Wtedy zgłosiła się dopiero na policję. Stróże prawa przyjęli jej zgłoszenie. Udało im się namierzyć mężczyznę w mieszkaniu w Dąbrowie Górniczej, mimo że umiejętnie zacierał ślady swojego oszusta. 

Najbardziej zdziwiła się żona amanta internetowego

Co ciekawe, gdy mężczyzna został zatrzymany w owym mieszkaniu został zatrzymany przez policję, najbardziej zaskoczona tym faktem była... żona podejrzanego i spora gromadka jego dzieci. 

Detektywi z III komisariatu, już na wstępnym etapie dochodzenia uznali, że internetowy amant ma na koncie więcej tego typu oszustw. Policjanci z Gliwic zebrali dowody potwierdzające tę tezę. Kobiet oszukanych przez mężczyznę z Dąbrowy Górniczej może być znacznie więcej. 

29 października 2021 r. na wniosek policji i prokuratora, Sąd Rejonowy w Gliwicach tymczasowo aresztował 30-latka na 3 miesiące. Trwa dochodzenie.

Zatrzymanie oszusta matrymonialnego, Gliwice

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Mickiewicza

Co z bójką, która poprzedziła tragedię na ul. Mickiewicza?

1280px Sąd Okręgowy 4

Sąd w Katowicach popełnił błąd. Gigantyczne odszkodowanie

Bank note 4122078 1920

„Doprowadzili do upadku”. Szefowie SKOK-u z zarzutami

Zatrzymanie podejrzanego o śmiertelne potrącenie kobiety. Mikołów

Zabił kobietę na pasach? Policjanci zatrzymali kierowcę

Amunicja

Szkoła Policji pod kontrolą - handel bronią i amunicją

49 669752 g

Policjanci ze Śląska uratowali tonącego w Kosowie (ZDJĘCIA)

Odzyskane z kradzieży przedmioty

Rzeźby znanego chirurga plastycznego odnalezione