Andrea Bocelli wystąpi na Stadionie Śląskim. Koncert włoskiej gwiazdy w Chorzowie w 2023 roku

Andrea Bocelli to muzyczna gwiazda, której koncert w Chorzowie zostanie zapowiedziany dziś przez władze Stadionu Śląskiego. Andrea Bocelli na Stadionie Śląskim wystąpi w 2023 roku. Ostatni raz przed śląską publicznością grał w listopadzie ubiegłego roku.

fot. FB/Andrea Bocelli
Andrea Bocelli

Gdy Stadion Śląski ogłosił wczoraj na Facebooku koncert zagranicznej gwiazdy, która przyjedzie do Chorzowa w przyszłym roku, w komentarzach zaroiło się od życzeń i spekulacji. Metallica! Bon Jovi! AD/DC! Nie ta muzyka, nie to widowisko, choć Bocelli to z całą pewnością również artysta zapełniający stadiony i hale koncertowe na całym świecie. Przypomnijmy, że ostatni raz na Śląsku wystąpił w katowickim NOSPR. Był to koncert poświęcony pamięci górników, który 40 lat temu zginęli w kopalni Wujek.

Przypomnijmy, że wcześniej, 19 sierpnia 2022 r., Andrea Bocelii wystąpi w Warszawie na stadionie PGE Narodowy. Ceny biletów na ten koncert wynoszą:

  • Golden VIP – od 904 zł
  • Płyta Diamond – od 654 zł
  • Płyta Golden – od 554 zł
  • Płyta Silver – od 454 zł
  • Trybuna dolna – od 399 zł
  • Trybuna górna – od 289 zł
  • Trybuna górna tył – od 229 zł

Na koncert w Chorzowie można się spodziewać podobnych cen biletów. Trafią do sprzedaży 31 stycznia 2022 roku o godzinie 12:00 i dostępne będą na www.biletserwis.pl.

Koncert Andrei Bocelliego na Stadionie Śląskim

Andrea Bocelli to światowej sławy tenor. Jest także kompozytorem, multiinstrumentalistą oraz producentem muzycznym. Muzyką interesował się od najmłodszych lat. Najpierw uczył się gry na instrumentach, m.in. na fortepianie, flecie, saksofonie czy… perkusji. Śpiewem zainteresował się później. Wydał 16 albumów studyjnych z muzyką popularną, które sprzedały się w nakładzie ponad 85 milionów płyt. Kilka osiągnęło status podwójnych, potrójnych, a nawet poczwórnych platynowych płyt - na rynkach USA, Niemiec i Polski.

W środowisku operowym krytykowany jest jednak za braki w technice wokalnej i muzycznym warsztacie. Dlatego – jak mówią – wybiera lekkie i popularne kompozycji i częściej występuje przede wszystkim w dużych halach muzycznych, a nie na operowych czy teatralnych scenach. Występował jednak w najbardziej prestiżowych salach oraz miejscach na świecie m.in. La Scali czy Metropolitan Opera, a także na wieży Eiffla czy u stóp Statuy Wolności.

Bocelli to wielka gwiazda muzyki

Andrea Bocelli, przyzwyczajony do wielotysięcznej publiczności m.in. na stadionach, na Wielkanoc w 2020 roku zaśpiewał w pustej katedrze - Narodzin św. Marii w Mediolanie z wyjątkowym koncertem „Music for Hope”. Był on transmitowany na żywo w serwisie YouTube i okazał się największym na świecie live streamem z muzyką klasyczną. W ciągu pierwszych 24 godzin zobaczyło go ponad 28 milionów ludzi.

Bocelli współpracował z największymi z największymi gwiazdami muzyki, m.in. z Luciano Pavarottim, Jennifer Lopez, Christiną Aguilerą, Edem Sheeranem czy Céline Dion. Każdy chyba zna, wykonany w duecie z Sarah Brightman, utwór „Time to say goodbye”.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Koncert urodziny katowice 01

Katowice świętują 158 lat nadania praw miejskich

Piknik lotniczy, Katowice

Huczne obchody 100-lecia dołączenia Górnego Śląska do Polski

Piotr Beczała AM Katowice

Światowej sławy tenor Piotr Beczała wystąpi w Katowicach

Sylwester z Polsatem, Stadion Śląski

Sylwester z Polsatem 2021 tylko dla zaszczepionych?

252329223 903864306907409 437959300039095131 n

Atrakcje czynne w Święta Bożego Narodzenia 2021

Sanok

Wycieczka w Bieszczady? Przystań w Sanoku!

Nikiszowiec

Odpust u Babci Anny już w niedzielę w Nikiszowcu