Anna Maria Jopek wystąpi w Katowicach, w amfiteatrze. Wstęp na jej koncert z zespołem Piotr Wojtasik Quintet jest bezpłatny

Zespół Piotr Wojtasik Quintet z wokalistką Anną Marią Jopek wystąpi w najbliższą niedzielę, 13 sierpnia 2023 r. w Katowicach. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Katarzyna Stańczyk/materiały prasowe
Anna maria jopek

Koncert zespołu „Piotr Wojtasik Quintet feat. Anna Maria Jopek” odbędzie się w niedzielę 13 sierpnia 2023 roku o godz. 18:00, w Amfiteatrze w Parku Zadole w Katowicach. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Koncert dodatkowo będzie transmitowany na oficjalnej stronie Miasta Katowice na Facebooku.

"Po jednej stronie jest grupa wykonawców, którzy tworzą to, co czują i następnie prezentują to publiczności. Z drugiej strony są artyści, którzy wychodzą na scenę, aby zagrać publiczności to, co chce usłyszeć. My jesteśmy w tej pierwszej grupie.” – mówi Piotr Wojtasik, lider quintetu.

Zespół wystąpi w składzie:

  • Anna Maria Jopek – głos
  • Piotr Wojtasik – trąbka
  • Marcin Kaletka – saksofon
  • Michał Tokaj – fortepian
  • Michał Barański – kontrabas
  • Kazimierz Jonkisz – perkusja

Współpraca Anny Marii Jopek oraz Piotra Wojtasika rozpoczęła się w 2019 roku podczas wspólnego koncertu w ramach Wodecki Twist Festival w Krakowie. Piotr Wojtasik, na zaproszenie Kasi Wodeckiej-Stubbs, stworzył aranże do piosenek Zbyszka Wodeckiego. W 2020 roku Anna Maria Jopek zaprosiła Piotra Wojtasika do projektu „Przestworza”, nad którym Piotr objął kierownictwo muzyczne. Ta niezwykła muzyczna współpraca nadal trwa i ciągle się rozwija. Tym razem Anna Maria Jopek będzie gościem specjalnym Piotra Wojtasika.

Na scenie, oprócz liderów, pojawią się znakomici polscy jazzmani tworzący skład zespołu Piotr Wojtasik Quintet: Marcin Kaletka (saksofon), Michał Tokaj (fortepian), Michał Barański (kontrabas) oraz legendarny perkusista – Kazimierz Jonkisz. Podczas koncertu usłyszymy piosenkę Zbigniewa Wodeckiego w niezwykłej aranżacji Piotra Wojtasika, utwory z płyty „To Whom it May Concern” w zupełnie nowej odsłonie, utwory z programu „Przestworza”, a także kilka muzycznych niespodzianek. Anna Maria Jopek i Piotr Wojtasik zaproszą nas w niezwykłą jazzową podróż!

Koncert będzie transmitowany na oficjalnym profilu Miasta Katowice: https://www.facebook.com/Katowice.eu

Oro restauracja katowice dworcowa 07

Może Cię zainteresować:

Cztery nowe restauracje w Starym Dworcu w Katowicach. Największa otwiera się w środę 9 sierpnia

Autor: Katarzyna Pachelska

08/08/2023

Starganiec po rewitalizacji 25

Może Cię zainteresować:

Starganiec oficjalnie otwarty. Staw z pomostami, naturalne kąpielisko, boiska do siatkówki plażowej i parking

Autor: Katarzyna Pachelska

08/08/2023

Co zamiast FEST Festivalu Można wykorzystać bilety pozwiedzać lub pójść na inny festiwal

Może Cię zainteresować:

Co zamiast odwołanego FEST Festivalu? Można wykorzystać bilety, pozwiedzać lub pójść na inny festiwal

Autor: Maciej Poloczek

06/08/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon