Arkadiusz Milik na urodziny wsparł zbiórkę dla Ukraińców. Wpłacił aż 200 tysięcy złotych

Pochodzący z Tychów reprezentant Polski w piłce nożnej Arkadiusz Milik wpłacił aż 200 tysięcy złotych na rzecz ukraińskich dzieci. Piłkarz poinformował o tym w dniu swoich urodzin.

Instagram
Arkadiusz Milik wpłacił 200 tys złotych na rzecz ukraińskich dzieci

Arkadiusz Milik to znany na całym świecie piłkarz. Pochodzi z Tychów i jest wychowankiem Rozwoju Katowice. W poniedziałek, 28 lutego zawodnik Olympique Marsylia obchodził 28 urodziny. Zrezygnował jednak z hucznej imprezy i postanowił wykorzystać swoją pozycję do tego, żeby wesprzeć ukraińskich uchodźców uciekających przed wojną. Milik na swoim Instagramie poinformował, że wsparł jedną ze zbiórek, która zebrane fundusze przeznacza na pomoc ukraińskim dzieciom. Piłkarz wpłacił na ten cel aż 200 tysięcy złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

SOS wioski dziecięce dla dzieci z Ukrainy

Od czasu rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę do Polski przybyło już ponad 300 tysięcy uchodźców wojennych, w większości kobiety i dzieci. Niestety nie wszyscy zdołali ewakuować się z ogarniętego wojną kraju. W Polsce powstało już kilkaset zweryfikowanych zbiórek pieniężnych. Zebrane fundusze mają wesprzeć uchodźców oraz tych, którzy zostali w Ukrainie. Jedną z większych zbiórek jest ta zorganizowana przez stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce. To właśnie tę zbiórkę wsparł Arkadiusz Milik.

Celem tej zbiórki jest pilna pomoc dla opuszczonych dzieci i rodzin zastępczych w Ukrainie.

- W pieczy rodzinnej, organizowanej m.in. przez SOS Wioski Dziecięce w Ukrainie wychowuje się 64 tys. dzieci Szacowaliśmy, że 16 tys. z nich będzie potrzebowało pilnej pomocy. Jest również 98 tys. dzieci pod opieką pieczy instytucjonalnej, tj. w domach dziecka, obecnych na całym terenie Ukrainy. SOS Ukraina alarmuje, że WIELE DZIECI Z DOMÓW DZIECKA ZOSTAŁO OBECNIE BEZ JAKIEJKOLWIEK OPIEKI ZE STRONY DOROSŁYCH! - czytamy na stronie zbiórki.

Do tej pory (stan na 1 marca 2022 roku) zbiórkę wsparło ponad 20 tysięcy osób. Udało się zebrać aż 2 miliony złotych.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon