Armagedon na drogach w Katowicach i do Katowic. Zaczął się remont S86 i kładek nad DTŚ w Chorzowie

Dzisiaj (26 września 2022 r.) zaczął się remont nawierzchni drogi ekspresowej S86 między Katowicami i Sosnowcem. Ta najbardziej ruchliwa droga w Katowicach została zwężona do 2 pasów w każdą stronę. Efekt - poranne korki na DK86 zaczynające się już na światłach przy M1 Czeladź w stronę Katowic i na DTŚ w Świętochłowicach - w stronę tunelu i Sosnowca. Na ten drugi korek składa się też remont kładek nad DTŚ w Chorzowie.

Michał Ha
Korek DTŚ

W poniedziałek 26 września planowo rozpoczął się remont nawierzchni drogi ekspresowej S86 między Katowicami i Sosnowcem.

Remont DK 86 między Katowicami a Sosnowcem

Zaczął się od zwężenia dwóch pasów ruchu (lewego i środkowego) na obu jezdniach, ale w każdym z kierunków kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa pasy.

Prace rozpoczęły się frezowaniem nawierzchni od węzła przy Szpitalu Wojewódzkim im. św. Barbary w Sosnowcu do sklepu IKEA w Katowicach.

Po rozbiórce warstwy ścieralnej na odcinku Sosnowiec – Katowice, rozpocznie się frezowanie odcinka Katowice – Sosnowiec. Z uwagi na przewidywane utrudnienia frezowanie będzie odbywało się w porze dziennej i nocnej – zapowiada katowicki oddział GDDKiA.

Kierowcy muszą zatem przygotować się na spore utrudnienia, tym bardziej, że włączenie się do ruchu na S86 będzie oznaczać konieczność zatrzymania się przed znakiem „stop”.

Na czas remontu wprowadzony zostanie ponadto limit prędkości do 60 km/h, a także zakaz wyprzedzania przez samochody ciężarowe i autobusy. Po zakończeniu pierwszego etapu prac ruch zostanie przeniesiony na wyremontowane pasy jezdni i rozpocznie się remont pasa prawego i awaryjnego. Prace powinny zakończyć się do 15 listopada 2022 r.

Remont kładek nad DTŚ w Chorzowie

Również w poniedziałek 26 września na DTŚ w Chorzowie w rejonie stadionu Ruchu Chorzów rozpoczął się remont kładek dla pieszych.

- Wprowadzone zostało zwężenie jezdni DTŚ (oba kierunki ruchu) celem zapewnienia bezpiecznego przejazdu pojazdów pod remontowanymi obiektami mostowymi – informują w MZUiM Chorzów.

Prace zostały podzielone na etapy, a ich zakończenie zaplanowano do 30 listopada 2022 r.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon