Armagedon na ulicy Jankego. Remontują pół kilometra newralgicznej drogi na południu Katowic

Od soboty 2 marca 2024 roku trwa remont fragmentu ulicy Jankego między Ochojcem a Piotrowicami. Jednak dopiero dzisiaj, w poniedziałek, czyli pierwszy dzień roboczy tygodnia, okazuje się, jak duże przyniosło to utrudnienia. Kierowcy stoją w korkach i się wściekają.

2 marca 2024 r. Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach rozpoczął cząstkowy remont ul. Jankego.

Roboty obejmują około 500-600 metrowy odcinek pomiędzy ul. B. Prusa (skrzyżowanie przy V Liceum Ogólnokształcącym) a ul. Braci Wiechułów (skrzyżowanie przy Żabce).

- W ramach prac zostanie wymieniona zniszczona nawierzchnia. Ponadto pracownicy przeprowadzą regulację urządzeń znajdujących się w jezdni. W efekcie końcowym stan nawierzchni będzie na dużo wyższym poziomie, co nie pozostanie niezauważone przez poruszających się samochodami w tym miejscu - obiecują urzędnicy MZUiM.

Roboty są prowadzone przy punktowym zawężeniu jezdni, co wpływa na płynność ruchu (szczególnie na wysokości ul. Ziołowej i Braci Wiechułów).

Kierowcy stali w sporych korkach podczas porannego szczytu w poniedziałek 4 marca, ale nawet o godz. 12:50 tworzą się zatory.

- Roboty rozpoczęły się od frezowania połowy skrzyżowania ulic Jankego i Ziołowej oraz asfaltowania na powierzchni około 100 metrów kwadratowych. Cała inwestycja obejmuje około 500-600 metrowy odcinek ul. Jankego pomiędzy ul. Bolesława Prusa i ul. Braci Wiechułów. Roboty powinny zakończyć się do końca tego tygodnia - informuje Dawid Kwiecień z Katowickiej Agencji Wydawniczej.

Jak informują drogowcy, cały czas trwają również pozimowe naprawy nawierzchni. Pracownicy MZUiMu od wielu dni uzupełniają dziury i wyrwy zarówno na głównych trasach o największym natężeniu ruchu, jak i w poszczególnych dzielnicach. Do tej pory prace prowadzone były na ponad 200 ulicach, m.in.: Armii Krajowej, Rolnej, Uniwersyteckiej, Markiefki, Wiosny Ludów, Robotniczej, Milowickiej czy Niezapominajek. Ponadto codziennie jedna brygada patroluje główne trasy w Katowicach, jak DK86, DTŚ, Chorzowska, Bagienna, Kościuszki, Al. Roździeńskiego, Bocheńskiego, Bracka, Mikołowska, by na bieżąco kontrolować stan dróg.

Zwycięska koncepcja II etapu realizacji Hubu gamingowo technologicznego Pracownia AMC Andrzej M Chołdzyński Sp

Może Cię zainteresować:

Katowice. Zaczynają się prace projektowe dla II etapu realizacji Hubu gamingowo-technologicznego

Autor: Redakcja

04/03/2024

Strefa Kultury MCK Spodek

Może Cię zainteresować:

9 lat temu w Katowicach odsłonięto drogę lądowania Spodka. Warszawiacy pokazali, jak dbać o architekturę

Autor: Marcin Zasada

02/03/2024

PKP Intercity wizualizacja

Może Cię zainteresować:

Kosmiczne nowe pociągi PKP Intercity będą jeździć też przez Katowice. Ale trochę na nie poczekamy

Autor: Katarzyna Pachelska

02/03/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon