Artur Rojek poparł stanowisko Maty. "Posiadanie marihuany powinno być zalegalizowane"

Podczas gali "Bestsellery Empiku 2021" w kategorii "hip-hop" nagrodę otrzymał "Mata" - Michał Matczak. Podczas wystąpienia odniósł się do incydentu, podczas którego został zatrzymany za posiadanie 1,5 g marihuany. Artysta podkreślił, że będzie walczył o depenalizację marihuany. Do jego słów odniósł się Artur Rojek, który również opowiedział się za jej legalizacją.

fot. FB Artur Rojek
Artur-Rojek

Na gali "Bestsellery Empiku 2021", która odbyła się we wtorek 15 lutego 2022 r., Artur Rojek ogłaszał zwycięzców w kategorii muzyka. Statuetkę otrzymał m.in. Mata, który przedstawił się swoim alter ego "Skute Bobo". Raper nawiązał do zdarzenia z 27 stycznia, kiedy został aresztowany za posiadanie 1,5 g marihuany.

- Uważam, że w marihuanie zakochana jest cała Polska. Chciałem ogłosić wszem i wobec, że w związku z tą sytuacją, chcę nagłośnić temat marihuany w Polsce i rozpocząć walkę o depenalizację tego narkotyku, ponieważ uważam, że w społeczności artystycznej i muzycznej jest to inspiracja dla twórczości - powiedział Matczak.

Rojek poparł stanowisko młodszego kolegi z branży

Po przemówieniu Maty, przed ogłoszeniem kolejnego zwycięzcy w kategorii "streaming", Rojek odniósł się do jego słów. Podkreślił, że popiera pogląd rapera w sprawie legalizacji marihuany.

- Poparłem apel Maty, bo uważam, że polskie prawo jest w tym kontekście niewłaściwe. Uważam, że posiadanie marihuany powinno być zalegalizowane w rozsądnym zakresie, czego wzorem mogą być inne państwa - tłumaczy Artur Rojek.

Michał Matczak podkreślił, że marihuana jest pewnego rodzaju inspiracją dla artystów i pomaga im w procesie twórczym. Jednak w tej kwestii Rojek ma odmienne poglądy.

- Nie jestem zwolennikiem mówienia, że marihuana pomaga w twórczości. To kwestia indywidualna i zależy od potrzeb danej osoby - dodaje wokalista.

Off Festival zmieni swoją formułę?

Artur Rojek jest pomysłodawcą i dyrektorem katowickiego Off Festivalu. W tym roku Off Festival będzie trwał od 5 do 7 sierpnia w Dolinie Trzech Stawów. Pierwsi artyści zostali już ogłoszeni. Na scenach pojawią się m.in.: Iggy Pop, Metronomy, Rina Sawayama oraz Bikini Kill.

Zapytaliśmy Rojka, jakie zmiany czekają uczestników polskiego festiwalu. Wokalista tłumaczy, że to dopiero początek całego procesu organizacji, jednak może zdradzić, że formuła wydarzenia zostanie w tym roku nieco odmieniona. Dodał, że nie może ujawnić więcej szczegółów do 1 marca - momentu publicznego ogłoszenia kolejnych artystów, którzy wystąpią podczas festiwalu.

Oto zapowiedź XV. edycji Off Festivalu:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zostanie rozbudowane

Artur Rojek w swoim biurze, Katowice

Artur Rojek o nowej trasie koncertowej "Bez końca"

Twórcy spektaklu "Pokora" w Teatrze Śląskim

"Pokora" Twardocha na scenie Teatru Śląskiego

Nikolas Przygoda

Powstaje pierwszy polski film o bitwie pod Monte Cassino

Łączy nas chleb. Impreza z inicjatyw lokalnych

Dzień Sąsiada, pikniki, koncerty w dzielnicach Katowic

Czołg eksponat w Śląskim Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach

Czołg wjechał do muzeum "Wujka" na centymetry

Rynek w Katowicach

Pieszy ma pierwszeństwo, ale nie przed tramwajem!