Atak zimy. Uwaga, problemy na śląskich drogach. Groźny wypadek na DK91, droga jest zablokowana

Śnieg i marznące opady zrobiły swoje. Tylko od północy w piątek, 10 grudnia 2021 r., na drogach województwa śląskiego doszło do 63 zdarzeń drogowych. Całkowicie zablokowana jest DK91 w Kłomnicach pod Częstochową.

W Kłomnicach, w powiecie częstochowskim doszło do najgroźniejszego zdarzenia. Tuż przed godz. 6.00 przewróciła się tam cysterna przewożąca cement. Droga krajowa nr 91, prowadząca z Częstochowy do Gdańska, jest w tym miejscu całkowicie zablokowana. Utrudnienie mogą potrwać nawet 8 godzin. Trzeba przeładować cement do innej cysterny i dopiero później podnieść pojazd.

Do godz. 9.00 rano w całym województwie obowiązywało ostrzeżenie dotyczące marznących opadów. W nocy na drogach było biało i – jak informuje policja – tylko od północy doszło do 63 zdarzeń drogowych.

- Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i niewystarczająca odległość pomiędzy pojazdami są powodem powstawania największej ilości poważnych zdarzeń drogowych. Śliska nawierzchnia drogi znacznie wydłuża odcinek, na którym zatrzyma się pojazd – podkreślają śląscy policjanci.

W piątek rano główne drogi regionu były już odśnieżone. Gorzej było na drogach bocznych i… chodnikach. Choć jak podaje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego „obserwuje się i nadal prognozowane są miejscami słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź”.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Kontrola grupy Speed

Dziś więcej policji drogowej na autostradzie A4

Oblodzenie ul miechowicka

Blisko 400 kolizji drogowych w woj. śląskim

PKM Katowice, autobus

Hybrydowe autobusy pojawią się na ulicach Katowic

Auto w Katowicach

Nowe stawki za usunięcie pojazdu z drogi i przechowywanie

Os. Tysiąclecia w Katowicach

Os. Tysiąclecia zamknięte dla samochodów w sylwestra

Dariusz N. był nieuchwytny. Prawdopodobnie poddał się operacji plastycznej

Sąd skazał zabójcę piłkarza GKS-u na 25 lat więzienia

Inwestycja przy ul. Grundmanna w Katowicach

Biura, mieszkania i hotel nad brzegiem Rawy