Atak zimy. Uwaga, problemy na śląskich drogach. Groźny wypadek na DK91, droga jest zablokowana

fot. Śląska Policja
Zima na drogach

Śnieg i marznące opady zrobiły swoje. Tylko od północy w piątek, 10 grudnia 2021 r., na drogach województwa śląskiego doszło do 63 zdarzeń drogowych. Całkowicie zablokowana jest DK91 w Kłomnicach pod Częstochową.

W Kłomnicach, w powiecie częstochowskim doszło do najgroźniejszego zdarzenia. Tuż przed godz. 6.00 przewróciła się tam cysterna przewożąca cement. Droga krajowa nr 91, prowadząca z Częstochowy do Gdańska, jest w tym miejscu całkowicie zablokowana. Utrudnienie mogą potrwać nawet 8 godzin. Trzeba przeładować cement do innej cysterny i dopiero później podnieść pojazd.

Do godz. 9.00 rano w całym województwie obowiązywało ostrzeżenie dotyczące marznących opadów. W nocy na drogach było biało i – jak informuje policja – tylko od północy doszło do 63 zdarzeń drogowych.

- Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i niewystarczająca odległość pomiędzy pojazdami są powodem powstawania największej ilości poważnych zdarzeń drogowych. Śliska nawierzchnia drogi znacznie wydłuża odcinek, na którym zatrzyma się pojazd – podkreślają śląscy policjanci.

W piątek rano główne drogi regionu były już odśnieżone. Gorzej było na drogach bocznych i… chodnikach. Choć jak podaje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego „obserwuje się i nadal prognozowane są miejscami słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź”.

Zima na drogach

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Oblodzenie ul miechowicka

Blisko 400 kolizji drogowych w woj. śląskim

Wypadek w Siedlcu Dużym

Dopiero początek stycznia, a już 3 osoby zginęły w wypadkach

Nowe samochody śląskiej policji, kupione w 2021 r.

131 samochodów zyskała policja śląska w 2021 roku. Zobaczcie

Bramki na autostradzie A4

500 złotych mandatu za brak biletu na A4

Drogowa Trasa Średnicowa, Katowice

Odcinkowy pomiar prędkości na DTŚ w Katowicach

Autostrada A4, Katowice

Katowickie drogi jednymi z najbardziej ruchliwych w Polsce

Śląscy policjanci patrolują strefę przy granicy z Białorusią

Śląscy policjanci patrolują strefę przy granicy z Białorusią