AWF zaprasza na XIV Katowicki Festiwal Biegowy. Dla najmłodszych miasteczko lekkoatletyczne

Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki zaprasza na XIV Katowicki Festiwal Biegowy. - Jak co roku dbamy o to, by festiwal był prawdziwym świętem biegania, które zaangażuje do wspólnej aktywności wiele pokoleń i całe rodziny - przekonuje Ryszard Grzywocz. Na najlepszych zawodników czekają nagrody. Wszyscy uczestnicy mogą liczyć na pamiątkowe medale i koszulki, a także losowanie upominków. Dla najmłodszych przygotowano miasteczko lekkoatletyczne.

Katowicki Festiwal Biegowy

W sobotę, 13 maja, odbędzie się XIV Katowicki Festiwal Biegowy. Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki zaprasza tego dnia do Katowickiego Parku Leśnego w Muchowcu.

- Jak co roku dbamy o to, by festiwal był prawdziwym świętem biegania, które zaangażuje do wspólnej aktywności wiele pokoleń i całe rodziny. Starannie planujemy trasy, aby biegacze w różnym wieku mogli spróbować swoich sił na różnych dystansach. Dla dzieci przygotowujemy miasteczko lekkoatletyczne, aby - w myśl przysłowia "czym skorupka za młodu nasiąknie…" - zaszczepiać w nich miłość do sportu. Na uczestników czekają medale i koszulki pamiątkowe, a najlepsi w każdej kategorii zostaną uhonorowani nagrodami od sponsorów, którzy w tym roku szczególnie dopisali - zachęca Ryszard Grzywocz, dyrektor organizacyjny Katowickiego Festiwalu Biegowego.
  • O godz. 9.00 wystartuje PKP Półmaraton Katowicki.
  • O godz. 9.30 wystartuje Aktywna Strefa Nordic Walking (8 km).
  • O godz. 10.00 wystartują biegi dla dzieci i młodzieży.
  • O godz. 11.00 wystartuje sztafeta pokoleń.

Sztafeta ma składać się z ucznia, rodzica i nauczyciela. Każdy zawodnik będzie miał do pokonania około 300 metrów.

  • O godz. 11.30 wystartuje bieg na 10 km.
  • O godz. 11.40 wystartuje bieg na 5 km.

Harmonogram festiwalu oraz informacje organizacyjne znajdują się na stronie internetowej (TUTAJ). Tam także można zgłosić swój udział.

Najmłodsi uczestnicy festiwali będą mogli odwiedzić miasteczko lekkoatletyczne i spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach. To element akcji "W poszukiwaniu przyszłych olimpijczyków".

Na najlepszych zawodników czekają nagrody. Wszyscy uczestnicy dostaną natomiast pamiątkowe medale i koszulki, a także wezmą udział w losowaniu upominków, m.in. zegarków sportowych Suunto.

Uchwala krajobrazowa katowice

Może Cię zainteresować:

Powstały założenia do uchwały krajobrazowej dla Katowic. Celem: poprawa estetyki w przestrzeni miejskiej

Autor: Redakcja

14/04/2023

Aplikacja Naprawmy To

Może Cię zainteresować:

Pięć lat platformy NaprawmyTo.pl w Katowicach. 29 tysięcy spraw zgłoszonych, ponad 26 tysięcy napraw

Autor: Redakcja

14/04/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon