Badał seryjnych morderców, był muzykiem. Teraz święci triumfy jako autor poczytnych thrillerów i kryminałów. Chris Carter 23 listopada przyjedzie do Katowic

Popularny autor kryminałów i thrillerów Chris Carter przyjechał na tournee po Polsce. W środę 23 listopada 2022 r. pojawi się w Katowicach. Spotkanie odbędzie się o godz. 18 w księgarni Miejscownik. Tygiel Kulturalny.

Chris Carter

Chris Carter urodził się w Brazylii. Tam też spędził dzieciństwo i wczesne lata młodzieńcze. Po maturze wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie studiował psychologię i zaburzenia kryminalne na Uniwersytecie Michigan.

Spotkanie z Chrisem Carterem w Katowicach

Jako psycholog kryminalny Biura Prokuratora Stanu Michigan badał i przesłuchiwał licznych zbrodniarzy, w tym seryjnych morderców. Na początku lat 90. wyruszył do Los Angeles, gdzie przez wiele lat pracował jako muzyk sesyjny. W końcu zdecydował się zająć na stałe pisaniem. Zadebiutował thrillerem "Krucyfiks", którym z miejsca zyskał pokaźną grupę fanów na całym świecie. Kolejne powieści tylko utwierdziły jego pozycję. Nakładem Wydawnictwa Sonia Draga ukazały się także: Egzekutor, Nocny prześladowca, Rzeźbiarz śmierci, Jeden za drugim, Geniusz zbrodni, Jestem śmiercią, Rozmówca i Galeria umarłych, a w planach są kolejne.

Okazja, by spotkać się z Chrisem Carterem nadarzy się już w środę 23 listopada. Wtedy autor przyjedzie do Katowic. Spotkanie z nim odbędzie się w księgarni Miejscownik. Tygiel Kulturalny (ul. Warszawska 28). Początek o godz. 18. Wstęp wolny.

Sam Chris Carter na swoim profilu na Facebooku napisał 21 listopada: "Wszystko spakowane i gotowe na ostatni etap niesamowitej międzynarodowej trasy książkowej dla Genesis. Polsko, jutro będę z Tobą, żebyśmy razem narobili prawdziwego hałasu. Warszawa, Katowice i Wrocław, do zobaczenia wkrótce".

Katowic nie mogło zabraknąć na trasie Chrisa Cartera po Polsce, bo tu znajduje się siedziba Wydawnictwa Sonia Draga, wydającego książki autora w Polsce.

Interpretacje 2022 Der szturem

Może Cię zainteresować:

Po raz 21. ruszają "Interpretacje", czyli Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej w Katowicach

Autor: Maciej Poloczek

21/11/2022

Łaskawe, Teatr Śląski

Może Cię zainteresować:

"Łaskawe" w reż. Mai Kleczewskiej w Teatrze Śląskim. Główną rolę, byłego nazistowskiego oficera, gra 84-letni Roman Michalski

Autor: Katarzyna Pachelska

15/11/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon