Badania mammograficzne za darmo w Katowicach. Mammobus przyjedzie 18 i 19 sierpnia

Mobilna pracownia mammograficzna stanie w Katowicach 18 i 19 sierpnia. Bezpłatne badania będą sfinansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Mammografia

O tym, jak ważne jest regularne wykonywanie badań mammograficznych nie trzeba nikogo przekonywać. Jest to doskonałe narzędzie profilaktyczne, które pozwala odpowiednio wcześnie wykryć zagrożenie i wszcząć właściwe leczenie. O konieczności badań piersi przypomina śląski NFZ swoim mammobusem, który pojawia się w różnych lokalizacjach naszego regionu.

Mammobus w Katowicach

18 i 19 sierpnia mobilna pracownia pojawi się w Katowicach, a dokładnie na parkingu przed Centrum Handlowym BELG przy ul. Przemysłowej 3. Pierwszego dnia punkt będzie czynny w godzinach 10-17, a dzień później 9:30-17:30.

Wykonanie badania nie wymaga skierowania lekarskiego, a przeprowadzone będzie przez wyspecjalizowany personel medyczny, zaś wyniki będą konsultowane przez lekarzy radiologów. Paniom, u których zaistnieje konieczność wykonania badań uzupełniających LUX MED udzieli wszelkich wskazówek i pomoże w umówieniu dogodnego i szybkiego terminu dalszych badań.

W badaniu mogą wziąć udział kobiety, które:

  • są w wieku 50-69 lat
  • posiadają ważne ubezpieczenie
  • nie są leczone z powodu raka piersi
  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  • są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Rejestracja na badanie

W celu zapisania się na badanie wystarczy zarejestrować się pod nr tel. 58 666 24 44 lub na stronie internetowej http://www.mammo.pl/formularz (przy rejestracji telefonicznej NFZ wymaga weryfikacji uprawnień do badania na podstawie podanego numeru PESEL). Istotnym elementem opisu badania jest ocena porównawcza z poprzednimi obrazami, dlatego istotne jest zabranie ze sobą zdjęć z poprzednich mammografii.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Mammografia Kaufland

Bezpłatna mammografia w busie na parkingach

Mammografia Kaufland

Bezpłatne badania mammograficzne w Katowicach. Zapisy

Lekarz (zdjęcie ilustracyjne)

Bezpłatne badania mammograficzne i densytometryczne

Marta Manowska

Marta Manowska ambasadorką Narodowego Programu Szczepień

Od roku akademickiego 2021/2022 studentom medycyny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w nauce będzie pomagał... „Wirtualny Pacjent”.

Studenci ŚUM będą leczyć wirtualnego pacjenta

Punkt wymazowy na parkingu NOSPR, Katowice

Tu zrobisz bezpłatnie wymaz w kierunku koronawirusa

Dwóch lekarzy ze szpitala w Pszczynie zawieszono

Szpital w Pszczynie zawiesił dwóch lekarzy