Basen w Brynowie już działa

Basenbrynow

Mamy dobrą informację dla miłośników pływania. Na środę, 10 czerwca, zaplanowano uroczyste otwarcie nowego Basenu Brynów.

- Korzystanie z pływalni wymaga zachowania reżimu sanitarnego. Dla pierwszych gości, w losowych szafkach, przygotowane zostały katowickie niespodzianki – zapowiedział prezydent Marcin Krupa na swoim facebookowym profilu.

Przypomnijmy, że Basen Brynów to pierwszy z trzech nowych basenów miejskich w Katowicach. Z Basenu Burowiec będzie można korzystać już od przyszłego tygodnia.

- Wkrótce większość katowiczan będzie miała pływalnie w promieniu 5 kilometrów. Jest to jeden z elementów mojej umowy z mieszkańcami – dodaje prezydent Katowic.

Baseny zamiast aquaparku? Kila lat temu pojawił się pomysł zbudowania katowickiego Parku Wodnego. Takimi obiektami już mogą się cieszyć m.in. mieszkańcy Tarnowskich Gór, Dąbrowy Górniczej, czy Rudy Śląskiej. Jednakże później ideę tę storpedowano, a zamiast tego wygrała wizja utworzenia trzech basenów miejskich:

  • w Brynowie przy ul. Kościuszki,
  • w Burowcu przy ul. Konnej,
  • w Parku Zadole w Ligocie przy ulicy Wczasowej.

Ich budowa rozpoczęła się w 2017 roku. Te w Brynowie i Burowcu faktycznie powstały, jednakże trzeci z nich nie. Jego budowę przerwano w ubiegłym roku. Gmina postanowiła zerwać kontrakt z wykonawcą z uwagi na przeciągające się opóźnienia.

fot. FB Marcin Krupa

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj dyskusję

czytaj więcej: