Będzie można kupić mieszkanie w domku na Giszowcu od Katowickiego TBS

We wrześniu ubiegłego roku Katowickie TBS rozpoczęło realizację pierwszej w historii spółki inwestycji przeznaczonej na sprzedaż – to osiedle bliźniaków przy ul. Działkowej na Giszowcu.

W powstających w zabudowie bliźniaczej 4 niskich budynkach - nawiązujących swoją architekturą do historycznej zabudowy i planu urbanistycznego giszowieckiego osiedla ogrodu - powstaje 16 lokali mieszkalnych o powierzchni od ok. 80 do 90 m2. Do każdego z nich przynależeć będzie ogródek. W zależności od położenia, mieszkania będą wyposażone w garaż i 1 miejsce albo 2 miejsca parkingowe. Mieszkania mają być wykończone w standardzie deweloperskim i posiadać ogrzewanie podłogowe.

Zysk ze sprzedaży TBS przeznaczy na renowację kamienic

To pierwsza tego typu inwestycja Katowickiego TBS, gdyż mieszkania zostaną sprzedane najprawdopodobniej w drodze licytacji, a dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na renowację trzech kamienic przy ul. Mariackiej. Cena wywoławcza lokalu mieszkalnego zostanie ustalona po ostatecznym rozliczeniu budowy z uwzględnieniem aktualnych na dzień ogłoszenia licytacji cen rynkowych nowych lokali mieszkalnych. Aktualnie przewidywana cena wywoławcza oscyluje pomiędzy 750 a 850 tys. złotych i jest uzależniona od wielkości mieszkania, przynależnego ogródka i lokalizacji miejsc postojowych.

Wizualizacja domu na Giszowcu

Już dziś można zapisywać się do listy zainteresowanych

Osoby zainteresowane inwestycją już dziś mogą zapoznać się z jej szczegółami na stronie internetowej przyjaznyzakatek-tbs.pl oraz zapisywać się na listę otrzymujących informację o postępach budowy i etapach sprzedaży. Zakończenie budowy i sprzedaż mieszkań są planowane na jesień tego roku.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Dlaczego biura serwisowane DL Space to idealna przestrzeń do pracy?

Biura serwisowane DL Space to idealna przestrzeń do pracy

Zdjęcie główne

Czy poduszka wpływa na dobry sen?

Najlepsze materace do spania w Katowicach i okolicach okladka

Najlepsze materace do spania w Katowicach i okolicach

Opolskie na weekend na wakacje

Opolskie na weekend i na wakacje. Atrakcje, noclegi

Chcesz zobaczyć największe europejskie gwiazdy Królowej Sportu? Przyjdź na Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce Silesia 2023!

Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce Silesia 2023!

PKM zaprasza Panie za kierownice i oferuje pomoc w uzyskaniu uprawnień

PKM zaprasza Panie za kierownice

Inwestycje mieszkaniowe slask

Topowe inwestycje mieszkaniowe na Śląsku