Będzie można kupić mieszkanie w domku na Giszowcu od Katowickiego TBS

We wrześniu ubiegłego roku Katowickie TBS rozpoczęło realizację pierwszej w historii spółki inwestycji przeznaczonej na sprzedaż – to osiedle bliźniaków przy ul. Działkowej na Giszowcu.

W powstających w zabudowie bliźniaczej 4 niskich budynkach - nawiązujących swoją architekturą do historycznej zabudowy i planu urbanistycznego giszowieckiego osiedla ogrodu - powstaje 16 lokali mieszkalnych o powierzchni od ok. 80 do 90 m2. Do każdego z nich przynależeć będzie ogródek. W zależności od położenia, mieszkania będą wyposażone w garaż i 1 miejsce albo 2 miejsca parkingowe. Mieszkania mają być wykończone w standardzie deweloperskim i posiadać ogrzewanie podłogowe.

Zysk ze sprzedaży TBS przeznaczy na renowację kamienic

To pierwsza tego typu inwestycja Katowickiego TBS, gdyż mieszkania zostaną sprzedane najprawdopodobniej w drodze licytacji, a dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na renowację trzech kamienic przy ul. Mariackiej. Cena wywoławcza lokalu mieszkalnego zostanie ustalona po ostatecznym rozliczeniu budowy z uwzględnieniem aktualnych na dzień ogłoszenia licytacji cen rynkowych nowych lokali mieszkalnych. Aktualnie przewidywana cena wywoławcza oscyluje pomiędzy 750 a 850 tys. złotych i jest uzależniona od wielkości mieszkania, przynależnego ogródka i lokalizacji miejsc postojowych.

Wizualizacja domu na Giszowcu

Już dziś można zapisywać się do listy zainteresowanych

Osoby zainteresowane inwestycją już dziś mogą zapoznać się z jej szczegółami na stronie internetowej przyjaznyzakatek-tbs.pl oraz zapisywać się na listę otrzymujących informację o postępach budowy i etapach sprzedaży. Zakończenie budowy i sprzedaż mieszkań są planowane na jesień tego roku.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Smacznie i zdrowo pod Twoje drzwi. Najlepsze diety pudełkowe. Sprawdź te oferty

Smacznie i zdrowo pod Twoje drzwi. Najlepsze diety pudełkowe

Ferie Last Minute zdjęcie główne do artykułu

Ferie zimowe 2023 last minute. Fajne oferty

Hotel13 1140x640

Zorganizuj przyjęcie w restauracji Winestone w Katowicach

Zdjęcie Główne

Nowe, atrakcyjne oferty w Kolejach Śląskich! Sprawdź i jedź

Zdjęcie Główne

Zrób zdjęcie Dwóch Wież i zgłoś się do konkursu!

Biura PwC Katowice KTW

Firma PwC zajęła 9 pięter wyższego biurowca .KTW. Zdjęcia

Tramwaj Chorzowska Katowice

Tramwajarze zdążyli na czas i pojadą z Katowic do Chorzowa