Bezpłatne badania. Biała sobota w Szpitalu Zakonu Bonifratrów w Katowicach 23 października

W sobotę 23 października można skorzystać z badań profilaktycznych, mogących pomóc w walce z rakiem jajnika. Na badania obowiązują zapisy. Sprawdź, jak się zapisać.

ARC
Plakat zachęcający do badań

Biała sobota w Szpitalu Zakonu Bronifratrów w Katowicach odbędzie się w najbliższą sobotę 23 października 2021 r. Badania organizuje Oddział Ginekologiczno-Położniczy z Pododdziałami: Ginekologii Onkologicznej oraz Ginekologii Dziecięcej i Dziewczęcej.

Będzie można bezpłatnie oznaczyć marker nowotworowy CA-125 oraz skorzystać z bezpłatnego badania USG transwaginalnego.

Zapisy na badania pod numerami telefonów:

  • 32 357 62 28
  • 32 357 62 78

w godz. 8.00-14.00

Uwaga! Obowiązuje hasło "Kwiat Kobiecości"

Badania odbędą się w Szpitalu Zakonu Bronifratrów w Katowicach przy ul. Markiefki 87 (Bogucice).

Badania w szpitalu w Katowicach są jedną z odsłon VII edycji kampanii społecznej „Diagnostyka jajnika”. W tym roku ma ona na celu jak najszersze zainteresowanie kobiet badaniami diagnostycznymi, które umożliwiają odpowiednio wczesne dostrzeżenie zmian i wykrycie nowotworu. Tegoroczna odsłona odbywa się pod hasłem "Poszukiwana" i skierowana jest do kobiet, które ostatni raz robiły badania u ginekologa ponad dwa lata temu.

W Polsce każdego roku aż 2800 kobiet umiera na nowotwór jajnika z powodu zbyt późnego wykrycia nieprawidłowości. Choroby nowotworowe nie mogą czekać z ustaleniem rozpoznania i rozpoczęcia leczenia. Niestety w Polsce na diagnozę czeka się średnio 4 lata. Dodatkowo pandemia COVID-19 negatywnie wpłynęła na regularność wizyt kontrolnych u ginekologa, przez co rak jajnika jest coraz częściej rozpoznawany w stadium zaawansowanym, z przerzutami.

Na potrzeby kampanii powstał emocjonalny spot z udziałem pochodzącej z Mikołowa aktorki Anny Dereszowskiej, w którym poszukiwane są kobiety, widziane ostatni raz na badaniach jajnika dwa lata temu. „Ty też jesteś POSZUKIWANA. Zgłoś się na badania. Możesz uratować swoje życie” – zwraca się do kobiet Ambasadorka akcji, która ma z tą chorobą osobiste doświadczenie – jej mama zmarła na raka jajnika gdy Anna miała zaledwie 9 lat.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon