Bezpłatne badania USG jąder w Galerii Katowickiej. To już dzisiaj

To już dzisiaj! W Galerii Katowickiej są prowadzone bezpłatne badania profilaktyczne dla mężczyzn przed 40. rokiem życia. Będzie można sprawdzić m.in. zdrowie swoich jąder w badaniu USG czy też poziom PSA – markera nowotworowego prostaty we krwi.

Movember Polska 2021

Movember w Galerii Katowickiej

Akcja badań profilaktycznych jest częścią ogólnopolskiej kampanii Movember Polska. Już dzisiaj, 23 października w Galerii Katowickiej będzie można zrobić badania przesiewowe. Nie trzeba się na nie zapisywać, decyduje kolejność przybycia. Badania USG oraz testy poziomu PSA nie wymagają żądnego przygotowania poza zachowaniem higieny osobistej.

Badania USG i testy poziomu PSA. Kiedy?

Badania USG i testy poziomu PSA będzie można wykonać w Galerii Katowickiej w godzinach od 10:00 do 20:00

– W akcję Movember włączamy się po raz kolejny, mając świadomość dużej wagi problemu, jaki wspólnie z organizatorami podejmujemy. W przypadku każdej choroby profilaktyka ma ogromne znaczenie, tym bardziej zapraszamy panów do skorzystania z możliwości wykonania bezpłatnych badań kontrolnych – mówi Joanna Bagińska, dyrektorka Galerii Katowickiej.

Statystyki są porażające

Statystyki nie dają żadnych złudzeń. Każdego roku w Polsce odnotowujemy 1500 nowych przypadków raka jądra i 15 tys. zachorowań na raka prostaty. Sama choroba to nie jedyny problem. W tym roku organizatorzy, wraz z ambasadorami akcji, zdecydowali się poruszyć także kwestię zdrowia psychicznego, kolejnego wstydliwego tematu wśród mężczyzn.

To, co dzieje się w męskiej głowie, jest równie ważne jak to, co dzieje się w organizmie. W okresie pandemii COVID-19 z powodu społecznej izolacji, ale także pogorszenia się warunków ekonomicznych wielu osób, liczba samobójstw wśród mężczyzn zwiększyła się aż o 20 proc. Kwestie zdrowia psychicznego są obecnie równie dużym wyzwaniem, jak diagnostyka i leczenie nowotworów prostaty czy jąder – mówi Jakub Kajdaniuk, koordynator akcji z Fundacji Kapitan Światełko.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Szpital tymczasowy w Pyrzowicach został otwarty wiosną 2021 roku

Śląską służbę zdrowia czekają zmiany. A co z czwartą falą?

Marta Manowska

Marta Manowska ambasadorką Narodowego Programu Szczepień

Złodziej ubrań Katowice

Nakradł w Galerii Katowickiej sportowych ciuchów za 2 tys.

Vaccination g7c064bf0c 1920

Odszkodowanie za niepożądane skutki poszczepienne

8721488587019 original

To już dziś - Światowy Dzień Rzucania Palenia

20210507 101128

W Janowie można się zaszczepić szczepionką Johnson&Johnson

Morawiecki szczepienia

Szczepienia. Kiedy rusza rejestracja dla wszystkich?