Bieg im. Wojciecha Korfantego w Katowicach 2021. Ruszają zapisy

Um katowice bieg korfnaego

Prawdziwa gratka dla miłośników sportów! Właśnie ruszają zapisy do XXVII biegu im. Wojciecha Korfantego z Katowic do Siemianowic. Z powodu pandemii i związanych z nią obostrzeń, bieg będzie odbywał się w zupełnie innej formie niż zwykle.

Bieg im. Wojciecha Korfantego już na stałe wpisał się w kalendarz katowickich wydarzeń. Co roku organizuje się go na cześć rocznicy urodzin Wojciecha Korfantego (20 kwietnia 1873 r.).

Trasa przebiega między Siemianowicami, gdzie urodził się Korfanty, a Katowicami, w których przez wiele lat mieszkał i prowadził działalność. Dla najlepszych przewidziano ciekawe nagrody.

W tym roku obchodzimy setną rocznicę III Powstania Śląskiego. Stąd pomysł, aby zaakcentować ten fakt i wyprodukować specjalną koszulkę biegową, którą w formie nagrody wręczymy osobom z najlepszymi wynikami – zdradza Waldemar Bojarun, wiceprezydent Miasta Katowice. – Z przodu koszulki umieściliśmy zdjęcie „Pierona", czyli pociągu pancernego wykorzystywanego w trakcie walk, a z tyłu zdjęcia powstańców, którym w ten sposób chcieliśmy oddać hołd. Dodatkowo umieściliśmy napis podkreślający fakt, że powstanie było „zwycięskie" – dodaje.

Jak wyjaśnia, plebiscyt został zorganizowany w marcu 1921 roku został przez Polskę przegrany i zgodnie z ustaleniami z Wersalu zdecydowana większość obszaru Górnego Śląska powinna pozostać w granicach Niemiec. – Jednak zryw powstańczy, którym kierował Wojciech Korfanty wywarł taki wpływ na międzynarodową opinię publiczną, że ostatecznie duża część terytorium, w tym Katowice zostały włączone do Polski. Bez powstania prawdopodobnie nie byłoby to możliwe – mówi Waldemar Bojarun, wiceprezydent Miasta Katowice.

Sytuacja pandemiczna zmusiła MOSiR Katowice i MOSiR „Pszczelnik" Siemianowice Śląskie do przeniesienia części organizacyjnej wydarzenia do Internetu. Do przebiegnięcia jest tradycyjne 10 km. Jednak tym razem, z powodu pandemii, nie będzie klasycznego startu i mety, jednej daty, ani ściśle wyznaczonej trasy.

Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisania się na bieg poprzez specjalny formularz rejestracyjny dostępny na stronie www.datasport.pl, pobrania specjalnej aplikacji Rejestrator GPS oraz przebiegnięcia między 20 kwietnia a 3 maja dystansu 10 km na dowolnie wybranej przez siebie trasie. Włączona aplikacja zarejestruje wszystkie potrzebne parametry i uwzględni uczestnika w tabeli wyników – mówi Damian Kniewski, organizator biegu z ramienia MOSiR Katowice. – Aplikacja dostarcza także komunikatów motywacyjnych oraz umożliwia dodawanie zdjęć – dodaje

Dziesięciu osobom, które zrobią kreatywne zdjęcia ze swojego biegu i wyślą je na adres e-mail sport@mosir.katowice.pl, MOSiR Katowice wręczy limitowaną wersję specjalnej koszulki. Regulamin dostępny jest na stronie www.mosir.katowice.pl.

Aplikacja do pobrania TUTAJ

fot. UM Katowice

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj dyskusję

czytaj więcej: