Bieg Wiosenny w Parku Śląskim 2021

Bieg1

Przed nami jedna z najważniejszych imprez biegowych na Śląsku! Już wkrótce rozpocznie się ósma edycja Biegu Wiosennego w Parku Śląskim.

Bieg Wiosenny w Parku Śląskim 2021. TRASA

Zawodnicy będą mieli do pokonania 10-kilometrowa pętlę. Uczestnicy pobiegną zarówno centralną częścią parku, jak i tą bardziej zalesioną. Trasa w tej edycji jest nieco zmieniona. Start będzie zlokalizowany przy Polach Marsowych, natomiast meta na bieżni Stadionu Śląskiego.

VIII Bieg Wiosenny w Parku Śląskim. Kiedy się odbędzie?

Ósma edycja Biegu Wiosennego odbędzie się 7 marca. Start przewidziany jest między godz. 9.00-13.00.

Start o godz.9.00 traktujemy jako start oficjalny. Zawodnicy będą startować w 15-minutowych przedziałach czasowych z wyznaczonej strefy startowej – wyjaśnia Dagmara Piskorz rzecznik prasowy Parku Śląskiego.

Zakończenie biegu zaplanowane jest na godz. 14.30. Dekoracja zwycięzców natomiast odbędzie się o ok. 13.45 na strefie startu, ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa.

Mamy 6 kategorii dla mężczyzn, 5 dla kobiet oraz open w kategorii kobiet i mężczyzn. Łącznie nagrodzonych będzie 39 osób – wyjaśnia Dagmara Piskorz.

Bieg przeprowadzony będzie zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami i z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa sanitarnego.

Organizatorem imprezy jest Park Śląski, a współorganizatorem wydarzenia Stadion Śląski. Honorowy Patronat nad biegiem objął Marszałek Województwa Śląskiego, pan Jakub Chełstowski.

Bieg1

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj dyskusję

czytaj więcej: