Helios

Bilety do katowickiego kina obniżone prawie o połowę.

Od tego tygodnia za oglądanie filmów w jednej z największych sieci kin w Polsce zapłacimy o wiele mniej. Dotyczy to również weekendów.

Obniżka cen w katowickim Heliosie jest już na stałe. Kino mieści się w galerii handlowej Libero przy ulicy Kościuszki. Poprzednio bilet kosztował w poniedziałki, środy i czwartki 24,5 zł. W piątek, sobotę i niedzielę, cena seansu była o 2 zł wyższa. Obecnie za bilet zapłacimy 14,5 zł Tyle płaciło się w katowickim Heliosie za seanse, które odbywały się we wtorki.

Za okulary do filmów 3D nadal dopłacimy 3 złote, a za oglądanie filmów w sali „Dream” 7 złotych. Sala jest wyposażona w wygodne fotele z regulowanym oparciem. Ponadto projektor wyświetla obraz w rozdzielczości 4K, a do naszych uszu dochodzi dźwięk z głośników w systemie „Dolby Atmos”. Jak czytamy na stronie kina: Dodatkowe kanały dźwiękowe pozwalają precyzyjnie umiejscawiać efekty audio w przestrzeni sali kinowej tworząc trójwymiarową głębię dźwięku.

Kto kolejny?

Jeszcze niedawno nie było słychać głośno o obniżce. Jakiś czas temu na stronie internetowej centrum handlowego można było przeczytać informację o „tanich wtorkach” w Libero i ofercie kina na ten dzień. Nic nie zapowiadało zmiany, choć prawdopodobnie prędzej czy później musiało się to stać.

W 2017 roku Multikino w Galerii Katowickiej obniżyło swoje ceny do poziomu 15 zł za bilet. Był to jeden z elementów strategii walki o klienta. Kwestią czasu było to, jak inne firmy obniżą swoje ceny. Być może w najbliższej przyszłości to samo stanie się z Cinema City.

fot. Google Street View

czytaj dyskusję

Polecamy: