Biuro ze zjeżdżalnią na niższe piętro, bilardem, konsolą i hamakami. To Keywords Studios na najwyższych piętrach biurowca Global Office Park. ZDJĘCIA

Biura firmy Keywords Studios od niedawna znajdują się w dopiero co oddanym do użytku biurowcu Global Office Park w Katowicach. Zajmują 7 (a docelowo - 10) pięter na samym szczycie budynku. A na ostatnim, 24. piętrze, pracownicy Keywords Studios mają strefę wspólną, a w niej m.in. kilka kantyn, miejsce do odpoczynku z fotelami. Mało tego! Mogą się relaksować grając w bilard, zjeżdżając zjeżdżalnią tubą, w ping ponga czy oldskulowe automaty do gier. Ale tu gry to nie tylko hobby, ale i praca. Zobaczcie zdjęcia biura i widok, jaki się z niego rozciąga.

Keywords Studios to międzynarodowa firma z branży gier wideo. W Katowicach miała swoje biuro w Green Parku, ale zdecydowała się wynająć kilkanaście tysięcy metrów kwadratowych na 10 piętrach w jednej z dwóch wież biurowych kompleksu Global Office Park w centrum miasta, w kwartale ulic Zabrska, Mickiewicza, Dąbrówki i Sobieskiego. Na razie zajętych jest 7 pięter, a trzy kolejne są w przygotowaniu. Keywords Studios są największym najemcą kompleksu.

10 całych pięter zajmie docelowo Keywords Studios w Global Office

Niedawno Keywords Studios zasiedlił większość z wynajętej powierzchni. Biura znajdują się w epickiej lokalizacji, bo zajmują ostatnie piętra 24.-piętrowego budynku. Na całej ostatniej kondygnacji postanowiono urządzić część wspólną dla pracowników firmy. Znajduje się tu więc kilka kantyn, gdzie można sobie odgrzać posiłek, zrobić kawę czy herbatę, a przy nich - stoliki.

Sporo miejsca przeznaczono na strefy relaksu, w tym miejsce z wygodnymi fotelami, strefę z najnowszymi konsolami do gier, minikino z amfiteatralną widownią. Można pograć w bilard albo w ping-ponga. Są też piłkarzyki czy oldskulowe automaty do gier. A dla rodziców z dziećmi - specjalny pokoik z leżanką.

No i jest największy hit - zjeżdżalnia! Taka jak na placach zabaw, zawijana, w formie tuby. Jak komuś nie chce się schodzić po schodach z 24. na 23. piętro, to może sobie zjechać.

W sumie może tu pracować 1300 osób

- Będziemy zajmować łącznie około 14 tysięcy metrów kwadratowych - mówi Emilia Kubiec, Keywords Studios, Ofifce Manager. - Obecnie mamy 912 stanowisk pracy, będziemy mieć około 1300. Rekrutujemy aktywnie kolejnych pracowników. Zajmujemy się głównie testowaniem gier - tym się zajmują dwie linie serwisowe. Trzecia zajmuje się wsparciem graczy - ci pracownicy pracują głównie z domu - dodaje Kubiec.

W Keywords Studios w Katowicach pracują ludzie z całego świata. Zatrudnionych jest 180 obcokrajowców, którzy m.in. sprawdzają jakość tłumaczenia gier. Są to ludzie np. z Brazylii, Japonii, Indii, Ameryki Południowej.

Biura PwC Katowice KTW

Może Cię zainteresować:

9 pięter w biurowcu .KTW zajęła firma konsultingowa PwC. Zobaczcie zdjęcia i ten widok!

Autor: Katarzyna Pachelska

12/01/2023

Game Music Fest

Może Cię zainteresować:

Pierwszy w Polsce festiwal muzyki do gier komputerowych, Game Music Fest, odbędzie się w Katowicach w lutym 2023 r.

Autor: Katarzyna Pachelska

26/01/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon