Blisko 400 kolizji drogowych w woj. śląskim. Prawie dwa razy więcej niż zwykle

W poniedziałek wieczorem, 20 grudnia 2021 r., opady śniegu sparaliżowały drogi. Przez całą dobę w województwie śląskim doszło do blisko 400 kolizji drogowych.

Elżbieta Wilma-Tomalik
Oblodzenie ul miechowicka

Krótkie, ale intensywne opady śniegu i lód na jezdni dały się we znaki kierowcom. Wielu z nich wracając w poniedziałek z pracy utknęło w długich korkach. Według policyjnych statystyk w ciągu doby (20 grudnia 2021 r.) na drogach województwa śląskiego doszło do 376 kolizji drogowych, to prawie dwa razy więcej niż zwykle. Były też 4 wypadki, w których zostały ranne 4 osoby.

Poważniejsze utrudnienia były jedynie na Drogowej Trasie Średnicowej w Świętochłowicach, na wysokości stacji Orlen w kierunku Katowic. Tam – jak podaje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego – o godz. 19.12 miało miejsce „zdarzenie drogowe z udziałem samochodu ciężarowego”. Na czas prowadzonych działań droga została zamknięta, a utrudnienia trwały do godz. 21.13.

We wtorek rano wszystkie drogi przejezdne

We wtorek rano, 21 grudnia 2021 r., wszystkie główne drogi w regionie były przejezdne i nie odnotowano żadnych poważnych zdarzeń. - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że wszystkie drogi krajowe w województwie śląskim są przejezdne, czarne, mokre. W okolicach Zawiercia zalega błoto pośniegowe. Na sieci dróg krajowych w województwie pracowało 166 pracowników, 105 pojazdów do zimowego utrzymania dróg – czytamy w raporcie służby kryzysowych wojewody śląskiego.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon