Blisko 400 kolizji drogowych w woj. śląskim. Prawie dwa razy więcej niż zwykle

W poniedziałek wieczorem, 20 grudnia 2021 r., opady śniegu sparaliżowały drogi. Przez całą dobę w województwie śląskim doszło do blisko 400 kolizji drogowych.

Elżbieta Wilma-Tomalik
Oblodzenie ul miechowicka

Krótkie, ale intensywne opady śniegu i lód na jezdni dały się we znaki kierowcom. Wielu z nich wracając w poniedziałek z pracy utknęło w długich korkach. Według policyjnych statystyk w ciągu doby (20 grudnia 2021 r.) na drogach województwa śląskiego doszło do 376 kolizji drogowych, to prawie dwa razy więcej niż zwykle. Były też 4 wypadki, w których zostały ranne 4 osoby.

Poważniejsze utrudnienia były jedynie na Drogowej Trasie Średnicowej w Świętochłowicach, na wysokości stacji Orlen w kierunku Katowic. Tam – jak podaje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego – o godz. 19.12 miało miejsce „zdarzenie drogowe z udziałem samochodu ciężarowego”. Na czas prowadzonych działań droga została zamknięta, a utrudnienia trwały do godz. 21.13.

We wtorek rano wszystkie drogi przejezdne

We wtorek rano, 21 grudnia 2021 r., wszystkie główne drogi w regionie były przejezdne i nie odnotowano żadnych poważnych zdarzeń. - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że wszystkie drogi krajowe w województwie śląskim są przejezdne, czarne, mokre. W okolicach Zawiercia zalega błoto pośniegowe. Na sieci dróg krajowych w województwie pracowało 166 pracowników, 105 pojazdów do zimowego utrzymania dróg – czytamy w raporcie służby kryzysowych wojewody śląskiego.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Zima na drogach

Atak zimy. Problemy na drogach w regionie. Zablokowana DK91

Protest w Mikołowie

Dziś protest przeciwko kolei CPK w Katowicach

Sierż. Bartosz Czekaj został nowym dzielnicowym obsługującym rejon służbowy nr 56

Nowy dzielnicowy w Katowicach. To sierż. Bartosz Czekaj

Darmowe autobusy i tramwaje dla mieszkańców Katowic

Darmowe autobusy i tramwaje dla mieszkańców Katowic?

Plac Mozaikowy przy hali Kapelusz, Park Śląski

Park Śląski. Plac za Kapeluszem został odnowiony

Tragiczny wypadek na DTŚ obok Auchana

Wypadek na DTŚ obok Auchana. Lądował śmigłowiec LPR

1zlodziej

Ukradli ubrania z katowickich sklepów na kwotę...