Blok niższy od .KTW II zaledwie o 12 metrów. Atal buduje osiedle wysokich apartamentowców SKY+ przy pętli Słonecznej

Przy pętli Słonecznej w Katowicach trwa budowa nowego osiedla mieszkaniowego ATAL SKY+. Nowe apartamentowce będą bardzo wysokie, dodatkowo będą położone w jednym z najwyższych punktów Katowic. W szczytowym punkcie będą liczyć 121 m, czyli tylko 12 metrów mniej niż druga wieża .KTW, najwyższy budynek Katowic i woj. śląskiego. Za to pięter nadziemnych będzie tu nawet więcej niż w .KTW II, bo aż 35.

Tuż przy pętli Słonecznej, na rogu al. Korfantego i ul. Grabowej, ATAL rozpoczął realizację nowego fragmentu miasta – powstanie tu wielofunkcyjny kompleks łączący mieszkania, apartamenty inwestycyjne i usługi, a także przestrzeń rekreacyjną. ATAL SKY+ ma się wyróżniać wysokim standardem.

Pierwszy etap budowy już w sprzedaży

Inwestycja zrealizowana zostanie w dwóch etapach. W pierwszej kolejności powstaną trzy 15-piętrowe budynki mieszkalne, w których zaprojektowano 316 funkcjonalnych i ergonomicznych apartamentów. W ofercie jest szeroka gama metraży – od 33 do 122 mkw. – oraz wnętrza o układach od 1 do 4 pokoi. Na parterze budynków zaplanowano przestrzeń o przeznaczeniu handlowo-usługowym, gdzie znajdzie się 9 lokali przeznaczonych na sklepy, usługi i gastronomię. Projekt przewiduje dwukondygnacyjny parking podziemny z licznymi miejscami postojowymi (w tym również stanowiskami rodzinnymi). Zaplanowano także komórki lokatorskie i boksy rowerowe zapewniające dodatkowe miejsce do przechowywania. Ceny mieszkań mieszczą się w przedziale od 6200 do 9700 zł/mkw.

Planowany termin oddania pierwszej części ATAL SKY+ to II kw. 2024 roku. Za kompleksową obsługę projektową inwestycji odpowiada pracownia HRA Architekci z Warszawy.

W drugim etapie będzie zbudowany 35-piętrowy wieżowiec

Na drugi etap projektu składać się będą kolejne trzy budynki:

  • dwa 15-kondygnacyjne przeznaczone na funkcje mieszkaniową i apartamenty inwestycyjne
  • wieńczący kompleks wysokościowiec liczący 35 kondygnacji naziemnych i wznoszący się na 121 metrów wysokości.

Budynek ten będzie najwyższym obiektem mieszkaniowym na Śląsku, który określi dominantę wysokościową okolicy, jednocześnie jego dach wyznaczy najwyższy punkt w Katowicach – sięgając 409,01 metra n.p.m.

- ATAL SKY+ to unikatowy projekt powstający w jednej z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji w aglomeracji śląskiej – w samym sercu Katowic, z wygodnym dostępem do rozbudowanej infrastruktury miejskiej. Kompleks wpisuje się w trend tworzenia miastotwórczych i wielofunkcyjnych kwartałów oferujących wyjątkowe miejsce do życia. Przyszli lokatorzy wszystko co ważne, będą mieli w najbliższej okolicy. Pracując nad koncepcją tego projektu postawiliśmy na ponadczasową miejską architekturę. Inwestycję wyróżnia licząca ponad 121 metrów wieża, ale także wysoka jakość budynków i towarzyszącej im przestrzeni społecznej, którą tworzy ponad hektarowy zielony i rekreacyjny teren. Nowoczesne technologie, funkcjonalne i wysokokomfortowe rozwiązania oraz niezwykła lokalizacja przyciągną do ATAL SKY+ inwestorów i mieszkańców – mówi Angelika Kliś, członek zarządu ATAL S.A.

Minimalistyczny design osiedla ATAL SKY+

Projektanci położyli duży nacisk na jakość przestrzeni, postawili na miejską i otwartą architekturę. Inwestycję wyróżnia nowoczesna bryła i minimalistyczny design, dzięki czemu kompleks ma wypełnić urbanistyczną lukę w pobliżu pętli Słonecznej i dobrze wpisać się w tkankę miejską.

Różnorodne funkcje w ATAL SKY+ zostały zaprojektowane tak, aby wzajemnie się wspierały i w efekcie stworzyły tętniący życiem fragment miasta. Kompleks zostanie uzupełniony o przestrzeń odpoczynku i rekreacji – alejki, chodniki, zieleń z małą architekturą. Niskie krawężniki, szerokie korytarze, brak barier architektonicznych oraz cichobieżne windy ułatwiające poruszanie się w obrębie osiedla sprawią, że inwestycja zostanie w pełni dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także rodzin z dziećmi i osób starszych.

Budynki zostaną wyposażone w inteligentny system części wspólnych ograniczający konieczność m.in. dotykania włączników i drzwi w częściach wspólnych. Lokale będą mieć system smart home, pozwalający na zarządzanie m.in. temperaturą i światłem w mieszkaniu. W wysokościowcu, który stanie się wizytówką kompleksu, powstanie dwukondygnacyjne, reprezentacyjne lobby. Witryny usługowe oraz strefy wejść do klatek schodowych zaaranżowano z wykorzystaniem dużych przeszkleń, które podobnie jak duże okna mieszkań zapewnią d doświetlenie wnętrz oraz widok na panoramę miasta.

ATAL to deweloper z siedzibą w Cieszynie. W Katowicach wybudował już m.in. osiedla i budynki:

  • ATAL Francuska Park
  • Apartamenty Karolinki
  • Sokolska 30 TowersSubskrybuj 24kato.pl

google news icon