Bohaterski kierowca z Katowic zatrzymał pijanego w sztok mężczyznę. Chwile grozy w nocy w Piekarach Śląskich

Sceny mrożące krew w żyłach rozegrały się na DW911 w Piekarach Śląskich. Pijany w sztok Ukrainiec jechał pod prąd. Na szczęście inny, pochodzący z Katowic, kierowca wykazał się rozsądkiem i ujął niebezpiecznego kierowcę.

Zdjęcie ilustracyjne, samochód

Do tej niebezpiecznej sytuacji doszło na DW911, biegnącej m.in. z Piekar Śląskich do Bytomia i do Świerklańca, w ubiegłą sobotę, 5 czerwca 2021 r. tuż przed północą.

W nocy auto jechało pod prąd na drodze ze Świerklańca do Piekar Śląskich

Wtedy to dzięki reakcji jednego z kierujących, który jadąc od strony Świerklańca w kierunku centrum Piekar Śląskich, widząc jadący „pod prąd” pojazd, uniemożliwił kierującemu dalszą jazdę. Zatrzymał się, zatrzymał podejrzane auto i ujął jego kierowcę. Przypuszczając, że mężczyzna siedzący za kierownicą volkswagena może znajdować się w stanie nietrzeźwości, powiadomił policję.

Przybyli na miejsce mundurowi ustalili, że rzeczywiście 36-letni obywatel Ukrainy był pijany w sztok. Miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu!

Mężczyzna został przez nich już oficjalnie zatrzymany i usłyszał już zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznał i skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze.

Jeśli sąd przychyli się do wniosku prokuratora, mężczyzna poniesie m.in. karę kilku miesięcy pozbawienia wolności warunkowo zawieszoną na okres trzech lat, 5-letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz 5000 zł świadczenia pieniężnego na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci dziękują kierowcy z Katowic, który powiadomił ich o niebezpiecznie poruszającym się aucie

Policjanci z Piekar Śląskich dziękują zgłaszającemu za zdecydowaną reakcję, która przyczyniła się do zatrzymania pijanego kierującego. "Bez Pańskiej pomocy kierujący mógł doprowadzić do tragedii na drodze. Postawa, którą Pan zaprezentował stanowi powód do dumy i jest godna naśladowania. Mamy nadzieję, że takie zachowanie i postawa będzie wzorem i motywacją dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać adekwatnie do zagrożenia" - chwalą kierowcę z Katowic piekarscy mundurowi.

Jednocześnie policjanci przypominają, że od 2011 roku trwa kampania społeczna "Nie reagujesz – akceptujesz!".

- Dzięki Państwa współpracy wiele razy zatrzymano już sprawców m.in. kradzieży, włamań, rozbojów, a także kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu prowadzili samochód. W dalszym ciągu liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w naszym powiecie - mówią policjanci


Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Cwiczenia 4

Wybuch bomby w piwnicy - są ranni!

Samochód tramwaj al Korfantego Katowice

Pijany kierowca wjechał na torowisko w Katowicach

Złodziej Katowice2

Ukradł maszynki do golenia z drogerii w Katowicach

Zatrzymany za udział w gwałcie zbiorowym

Został skazany za udział w zbiorowym gwałcie. Wytropili go

Zabił kota ze szczególnym okrucieństwem

Ze szczególnym okrucieństwem zabił kota. Grozi mu 5 lat

Sierżant Kornel Hejduk

Nowy dzielnicowy w Katowicach. To sierżant Kornel Hejduk

Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Uderzyła policjantów i ich znieważyła na Rynku