Brawa dla katowickiego policjanta! Aspirant sztabowy Krzysztof Banaś najlepszy w Polsce

Duży sukces katowickiego funkcjonariusza podczas międzynarodowych mistrzostw, jakie obyły się niedawno w Złotoryi. Mundurowy czterokrotnie stanął na podium!

Złoto dla Krzysztofa Banasia

W listopadzie odbyły się Mistrzostwa Niepodległej Polski w wyciskaniu sztangi leżąc 2022. To już dziewiętnasta edycja tej sportowej imprezy. Przyjechało na nią wielu gości także z zagranicy. Łącznie udział wzięło prawie 250 zawodników. Był wśród nich także aspirant sztabowy Krzysztof Banaś. To zdecydowanie był jego dobry czas.

Mundurowy z Katowic cztery razy stawał na podium. Łącznie zebrał dwa złote i dwa brązowe medale.

- W kategorii wagowej do 140 kg nie miał sobie równych i wycisnął sztangę o wadze 220 kg, poprawiając swój złoty wynik z VIII Mistrzostw Polski służb mundurowych o 2,5 kg. Wyciśniecie sztangi o wadze 220 kg zapewniło mu również zwycięstwo w kategorii do 140 kg służb mundurowych, a także 3. miejsce w kategorii wiekowej zawodników do lat 40. i 3. miejsce w kategorii open wśród wszystkich kategorii wagowych - cieszą się współpracownicy sportowca.

To nie pierwszy tego typu sukces Krzysztofa Banasia. Wcześniej niejednokrotnie plasował się w najlepszej trójce podczas Mistrzostw Polski służb mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc. Wiosną tego roku udało mu się sięgnąć po złoto.

Na co dzień aspirant sztabowy Krzysztof Banaś pełni służbę w Komisariacie III Policji w Katowicach. Mundur nosi już od ponad 18. lat. Natomiast jego sportową pasja jest właśnie podnoszenie ciężarów. Katowickiemu funkcjonariuszowi gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon