Brutalne pobicie przy użyciu taboretu. Dwóm mężczyznom grozi do 10 lat więzienia

Podczas zakrapianego „spotkania towarzyskiego” dwóch mężczyzn brutalnie pobiło gospodarza przy użyciu taboretu. - Biegły wskazał, iż działania sprawców naraziły pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia - podkreśla prok. Marta Zawada-Dybek.

Pixabay
Alkohol

Do przestępstwa doszło 12 stycznia 2022 roku w jednym z mieszkań na terenie Katowic, gdzie odbywało się „spotkanie towarzyskie”.

- Uczestnicy spotkania spożywali alkohol. W godzinach popołudniowych doszło pomiędzy nimi do sprzeczki do sprzeczki słownej, a następnie pobicia pokrzywdzonego - informuje prok. Marta Zawada-Dybek.

Jak ustalili śledczy, dwóch mężczyzn przy użyciu taboretu zadało gospodarzowi liczne uderzenia w głowę. Doznał on poważnych obrażeń, które w ocenie biegłego chirurga zagrażały jego życiu. - Biegły wskazał także, iż działania sprawców naraziły pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia - podkreśla prok. Marta Zawada-Dybek.

O awanturze funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zawiadomili sąsiedzi. Dwóch zatrzymanych mężczyzn nie przyznało się do winy. Usłyszeli zarzuty pobicia i spowodowania ciężkich obrażeń ciała. Zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące, a akt oskarżenia w ich sprawie trafił do Sądu Rejonowego Katowice-Wschód.

- Czyn zarzucany oskarżonym zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 10 - dodaje prok. Marta Zawada-Dybek.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon