Budowa najwyższego budynku w Katowicach powoli finiszuje. W .KTW II jest montowana najdłuższa winda

Tymoteusz Staniek
Kompleks biurowców .KTW w Katowicach

Drugi biurowiec kompleksu .KTW - .KTW II osiągnął już docelową wysokość. Teraz jest tu montowana m.in. najdłuższa winda. Zobaczcie nasze zdjęcia z drona.

Druga, wyższa wieża kompleksu biurowego .KTW już jest najwyższym budynkiem nie tylko w Katowicach, ale w całym woj. śląskim. .KTW II przerósł już pobliskiego Altusa. Jego czarną elewację widać nawet z sąsiednich miast.

Najwyższy budynek Katowic mierzy 133 metry

Choć pogoda nie była ostatnio łaskawa dla budowlańców, inwestor .KTW, śląska firma TDJ Estate donosi, że prace przebiegają w dobrym tempie i obecnie w znacznej mierze koncentrują się na dachu. "Wykonaliśmy już hydroizolację, montujemy pierwsze centrale wentylacyjne, rozprowadzamy okablowanie urządzeń. Na kondygnacjach technicznych zaczyna pojawiać się też elewacja" - czytamy na profilu Biurowce .KTW na Facebooku.

Bardziej dokładnie postępy na budowie wyższej wieży .KTW opisuje opisuje Piotr Sołtysik, senior project manager w TDJ Estate.

- Na ukończeniu są prace związane z wykonywanie hydroizolacji na dachu obiektu. Na dachu montowane są pierwsze centrale wentylacyjne. Trwa układanie płytek w holach windowych na piętrach 2-15 oraz rozpoczęto płytkowanie szatni dla rowerzystów i pomieszczeń socjalnych na poziomie -1 - informuje Piotr Sołtysik.

Oprócz tego, na budowie .KTW II trwają prace związane z wykonaniem fasady parteru od strony północnej oraz wciąż trwają prace związane z układaniem kabli i zasilania dla urządzeń zlokalizowanych na dachu budynku.

Spektakularnie wygląda montaż wind w tak wysokim budynku. - Zamontowane już wszystkie wciągarki wind sekcji wysokiej. Montujemy najdłuższą windę, obsługującą piętra od -3 do 31 - dodaje Sołtysik.

Na budowie .KTW II są prowadzone również prace:

  • przy wykonaniu schodów terenowych od strony alei Roździeńskiego,
  • uzupełniane jest wyposażenie elektryczne w garażu - oświetlenie, gniazdka, podłączenia urządzeń, ostatnie izolacje i przejścia pożarowe,
  • montowane są drzwi do sachtów,
  • wykonywanie obudowy kondygnacji technicznych wraz z jej elewacją,
  • początek produkcji balustrad, które będą znajdować się na klatkach schodowych

Kompleks .KTW jest zlokalizowany w pobliżu Spodka, w miejscu po zburzonym biurowcu DOKP. Składa się z dwóch biurowców, niższego, już wybudowanego, .KTW I i wyższego .KTW II.

Wyższa wieża .KTW będzie oddana do użytku na początku 2022 r.

.KTW I ma 14 kondygnacji nadziemnych i trzy podziemne, oferuje powierzchnię biurową oraz usługową, do dyspozycji społeczności biurowca – .KTW Community – jest także przestrzeń .KTWmeets, czyli miejsce przeznaczone na spotkania, webinaria, czytanie książek.

.KTW II, druga z wież kompleksu .KTW, zostanie oddana do użytku na początku 2022 r. Mierząc 133 m jest najwyższym obiektem biurowym Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Zyskała już także swojego pierwszego najemcę – firmę PwC Service Delivery Center.

Łącznie kompleks .KTW dostarczy na rynek ponad 62 tys. m kw. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Medusa Group z Bytomia.


Kompleks biurowców .KTW w Katowicach

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej: