Cecylia Kukuczka opowie o życiu z himalaistą. Spotkanie w kinoteatrze „Rialto”

Za nami oficjalna premiera książki „Listy z pionowego świata. Wspomnienia żony himalaisty”. Przed nami spotkanie z jej autorką – Cecylią Kukuczką, żoną Jerzego Kukuczki, legendą polskiego himalaizmu. Odbędzie się ono 28 stycznia (niedziela) w katowickim kinoteatrze „Rialto”.

M. Wroński
Cecylia Kukuczka spotkanie w Katowicach 5

„Listy z pionowego świata. Wspomnienia żony himalaisty” nawiązują do wydanej niemal 30 lat temu książki „Mój pionowy świat”, będącej swego rodzaju kroniką dokonań Jerzego Kukuczki w najwyższych górach świata. Książka Cecylii Kukuczki zawiera natomiast autobiografię żony słynnego alpinisty, jak też nie lada gratkę – listy Jerzego Kukuczki z okresu jego himalajskich ekspedycji. Czytelnik ma więc szansę poznać słynnego wspinacza „od kulis” – jako męża i ojca, tęskniącego z rodziną i dopytującego co u niej słychać.

Miłość i tęsknota w książce wdowy po Jerzym Kukuczce

- Książka jest historią silnej miłości i tęsknoty, która zostaje z nami na zawsze. To również opowieść o drugiej, prywatnej stronie himalaizmu, o czekaniu, powrotach, codzienności, czułości i trosce. W trakcie narracji Cecylii rodzi się wiele pytań, na które nie zawsze umiemy znaleźć odpowiedź. Czy naprawdę znamy osoby, które tak kochamy? Czym była miłość Jerzego Kukuczki do gór i wspinania? Dlaczego go zabrała na zawsze? Jak wychować dzieci bez ojca? - czytamy na stronie Wirtualnego Muzeum Jerzego Kukuczki.

O tym wszystkim niebawem będzie okazja usłyszeć już bezpośrednio od Cecylii Kukuczki. 28 stycznia (niedziela) w kinoteatrze Rialto w Katowicach odbędzie się bowiem spotkanie z nią (początek o godz. 16).

Rozmowę z żoną słynnego himalaisty przeprowadzi Beata Tomanek, dziennikarka Radia Katowice. W trakcie wydarzenia Cecylia Kukuczka wygłosi prelekcję o życiu męża. Będzie też czas na podpisywanie książek, które będzie można na miejscu zakupić.

Bilety na spotkanie kosztują 10 zł.

Celina Kukuczka Listy z pionowego swiata

Może Cię zainteresować:

"Moja kochana. Po 23 dniach przez lasy tropikalne pełne agresywnych pijawek". Listy Kukuczki w książce jego żony

Autor: Michał Wroński

06/01/2024

Mural Jerzego Kukuczki Katowice

Może Cię zainteresować:

Śląski himalaizm to kopalnia tematów na filmowe superprodukcje

Autor: Michał Wroński

11/09/2022

Wystawa fotografii Wandy Rutkiewicz

Może Cię zainteresować:

„Była prekursorką czysto kobiecej działalności w górach”. W Muzeum Śląskim można oglądać wystawę fotografii z archiwum Wandy Rutkiewicz

Autor: Michał Wroński

19/11/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon