Celowo potrącili policjantów samochodem. Grozi im 10 lat więzienia

Policjanci z katowickiego Oddziału Prewencji Policji zatrzymali pięciu pseudokibiców Ruchu Chorzów, którzy próbując uciec przed funkcjonariuszami, potrącili ich samochodem (ZDJĘCIA).

Do zatrzymania pięciu mężczyzn w wieku od 17 do 22 lat doszło w centrum Katowic. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Katowicach otrzymał informację, że na kładce nad DTŚ łącząca ul. Uniwersytecką z ul. Olimpijska grupa około 150 pseudokibiców odpaliła materiały pirotechniczne. Policjanci z katowickiej prewencji ruszyli na interwencję i próbowali zidentyfikować osoby, które znajdowały się na kładce.

Potrącili policjantów

Część pseudokibiców w obawie przed rozpoznaniem rzuciła się do ucieczki. Wsiedli do samochodów i próbowali odjechać z miejsca zdarzenia. Mimo nawoływań policjantów, jeden z pojazdów ruszył z impetem i potrącił dwóch mundurowych. Funkcjonariusz oddał strzał ostrzegawczy, aby zatrzymać samochód. Osoby znajdujące się w pojeździe zostały natychmiast zatrzymane. Wobec 12 innych agresywnych mężczyzn zastosowano środki przymusu bezpośredniego.

Zatrzymani pseudokibice zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Czynności w sprawie czynnej napaści na funkcjonariuszy policji trwają. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności – informuje KWP w Katowicach.

Życiu poszkodowanym policjantom nie zagraża niebezpieczeństwo. Jeden z nich trafił do szpitala.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon