Chcesz poznać powojenne doświadczenia włoskich kobiet, lub zwiedzić londyńską The National Gallery bez wyjeżdżania z Katowic? Możesz to zrobić w Kinoteatrze Rialto!

Wizyta w kinie nie musi polegać tylko na oglądaniu hollywoodzkich blockbusterów. Katowickie kina studyjne oferują wiele wydarzeń, które pozwalają nam spojrzeć na świat z zupełnie innych punktów widzenia. W Kinoteatrze Rialto, w czerwcu, czekają na nas ciekawe spotkania, dzięki którym możemy poznać doświadczenia Włoszek po 1945 roku, lub zwiedzić londyńską The National Gallery bez wyjeżdżania z Katowic.

Gutek Film
JUTRO BEDZIE NASZE 01

Jutro będzie nasze

Jednym z cyklicznych wydarzeń organizowanych w Kinoteatrze Rialto jest Filmowy Klub Seniora. W ramach cyklu instytucja zaprasza na seans włoskiego filmu Jutro będzie nasze w reżyserii Paoli Cortellesi. Już w niedzielę, 23 czerwca widzowie będą mogli poznać powojenną codzienność Delii, włoskiej gospodyni domowej, której codzienność przepełniona jest złymi humorami męża i nastoletniej córki, ogarnianiem domu i pracą zawodową. Pewnego razu bohaterka dostaje tajemniczy list, który skłania ją do buntu.

Tę pełną humoru i wzruszeń historię zobaczyć możecie już 23 czerwca o 14.30 w Kinoteatrze Rialto przy Świętego Jana 24 w Katowicach. Bilety dla emerytów i rencistów za jedyne 12 złotych. Uczniowie i studenci obejrzeć seans będą mogli za 18 złotych. Wszyscy pozostali bilety kupią za 21 złotych.

Filmowy Klub Seniora to cykl, w którym Kinoteatr Rialto przynajmniej raz w miesiącu zaprasza swoich widzów na projekcje ciekawych filmów, które emeryci i renciści mogą zobaczyć za jedyne 12 zł. Oczywiście seanse są otwarte dla wszystkich chętnych.

Dzień w londyńskiej The National Gallery

Kinoteatr Rialto oferuje nam także możliwość obejrzenia znakomitych filmów dokumentalnych prezentujących wybitne postacie i ważne zjawiska w historii sztuki w cyklu Wielka Sztuka w Kinoteatrze Rialto.

Teraz mamy okazję zwiedzania londyńskiej The National Gallery bez wychodzenia z domu. Będzie to oprowadzanie niezwykłe, bo poprowadzą je ci, którzy pracują w galerii na co dzień, często niewidoczni dla zwiedzających. Widzowie będą mieli możliwość spędzenia czasu z sprzątaczkami, ochroniarzami, kuratorami i dyrekcją. Pracownicy instytucji pokażą nam obrazy, które mają dla nich największe znaczenie. Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji 200-lecia The National Gallery. Podczas seansu zobaczymy dzieła m. in. Leonarda da Vinci, Rembrandta, Rubensa, van Gogha, Tycjana, Botticellego, Rafaela, Caravaggia, Moneta, Velázqueza, Renoira, Goi, Picassa, Cézanne’a i innych. Będzie to też świetna okazja do poznania 200-letniej historii jednej z najważniejszych instytucji kultury w Wielkiej Brytanii.

Dzień w londyńskiej The National Gallery już w niedzielę 23 czerwca od godz. 18.00. Bilety wstępu za jedyne 25 złotych.

Ikarus linia

Może Cię zainteresować:

Ikarusem albo Jelczem po miastach Metropolii. Startuje pierwsza edycja Śląskich Linii Turystycznych. Kursy we wszystkie weekendy w lipcu

Autor: Katarzyna Pachelska

17/06/2024

Centrum1

Może Cię zainteresować:

W Katowicach powstało pierwsze w Polsce Centrum Motywacyjno-Profilaktyczne im. Bena Furmana

Autor: Aleksandra Szlęzak

15/06/2024

Testy fms szkola katowice

Może Cię zainteresować:

Wyniki pierwszych testów FMS w Katowicach: według badań 30% dzieci w wieku szkolnym ma nadwagę

Autor: Redakcja

14/06/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon