Chcesz zorganizować festyn w Twojej dzielnicy? Zgarnij dofinansowanie!

Młodzi w mieście mają głos! Teraz na realizację ciekawych pomysłów w swojej dzielnicy mogą uzyskać dofinansowanie od miasta. Do 23 lipca trwa nabór wniosków w konkursie na inicjatywy młodzieżowe.

40 tysięcy zł na inicjatywy młodzieżowe w Katowicach

Konkurs skierowany jest do młodzieży w wieku 18-30 lat. Organizuje go miasto Katowice we współpracy ze Stowarzyszeniem MOST. Wnioski mogą składać grupy inicjatywne składające się z minimum 5 mieszkańców Katowic w wieku 18-30 lat - przynajmniej dwie osoby w grupie muszą być uczestnikami projektu „Centrum Aktywności Młodzieżowej”. Maksymalna wartość jednej inicjatyw młodzieżowej to kwota do 10 tys. zł, a łącznie na konkurs zaplanowano 40 tys. zł.

Na jakie inicjatywy można uzyskać dofinansowanie?

Inicjatywą młodzieżową może być piknik/festyn rodzinny/sąsiedzki, odnowienie klatek schodowych, osiedlowy turniej piłki nożnej, samopomoc sąsiedzka, warsztaty w klubie malucha, dzień sąsiada, cykl zajęć ruchowych na świeżym powietrzu, warsztaty edukacyjne, itp.

Ważne: w ramach konkursu nie przewiduje się udzielania dotacji; zakup materiałów lub usług na realizację wybranych inicjatyw młodzieżowych nastąpi bezpośrednio z budżetu miasta Katowice.

Regulamin naboru inicjatyw młodzieżowych, wzór wniosku, sposób składania dokumentów i inne informacje o projekcie CAM dostępne są na stronie portalu miejskiego Katowice.eu w zakładce: Dla mieszkańca › Zaangażuj się › Współpraca z NGO › Centrum Aktywności Młodzieżowej.

Kontakt:

  • w sprawie konkursu: Agnieszka Lis, Wydział Polityki Społecznej, tel. 32 2593 746, agnieszka.lis@katowice.eu
  • w sprawie projektu CAM: tel. 730 007 267, e-mail: cam@mostkatowice.pl, ul. Kopernika 14, godziny otwarcia: poniedziałek, środa, piątek: 9.00 – 17.00, wtorek, czwartek: 11.00 – 19.00.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon