Chciał polecieć na sylwestra z Pyrzowic do Dubaju, choć powinien przebywać na kwarantannie

23-latek próbował polecieć na sylwestra z Pyrzowic do Dubaju, choć powinien przebywać na kwarantannie. - Został ukarany mandatem i nie pozwolono mu na kontynuowanie podróży - informuje Katarzyna Jesionowska ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej. Innego mężczyznę, który planował przywitać Nowy Rok w Meksyku, z samolotu wyprowadzili funkcjonariusze.

Jakub Mańka (PR KTW)
266323216 10157892961521511 7826995964299315263 n

W czasie Bożego Narodzenia i Nowego Roku funkcjonariusze ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, pracujący na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach, mieli ręce pełne roboty.

Próbował polecieć na sylwestra do Dubaju mimo kwarantanny

31 grudnia 23-letni Polak próbował wylecieć z Pyrzowic do Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

- Stawił się do odprawy, ale w trakcie kontroli granicznej okazało się, że sanepid nałożył na niego obowiązek odbycia dziesięciodniowej kwarantanny. Został ukarany mandatem w wysokości 200 złotych i nie pozwolono mu na kontynuowanie podróży - informuje Katarzyna Jesionowska ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

O incydencie zawiadomiona została także Państwowa Inspekcja Sanitarna.

Mężczyznę z samolotu wyprowadzili funkcjonariusze

- Dzień wcześniej, z zamiarem przywitania Nowego Roku w Meksyku, na pokład samolotu zmierzającego do Cancun wsiadł 31-letni obywatel Polski. Jeszcze przed startem maszyny zaczął zachowywać się agresywnie i nie wykonywał poleceń załogi - mówi Katarzyna Jesionowska.

Załoga poprosiła mężczyznę o opuszczenie pokładu, ale nie chciał tego zrobić, więc został wyprowadzony przez Zespół Interwencji Specjalnych Straży Granicznej.

- Jego towarzysz podróży również zrezygnował z lotu - dodaje Katarzyna Jesionowska

Miał ważny kanadyjski paszport, ale do Egiptu nie wyleciał

Tego samego dnia, 30 grudnia, do Hurghady w Egipcie próbował z Pyrzowic odlecieć 30-latek, który wylegitymował się kanadyjskim paszportem.

- W toku czynności służbowych ustalono, iż pasażer tego lotu posiada również obywatelstwo polskie. W takiej sytuacji funkcjonariusz Straży Granicznej był zobowiązany do traktowania podróżnego wyłącznie jak obywatela polskiego - wyjaśnia Katarzyna Jesionowska.

Mężczyzna miał przy sobie polski paszport, ale okazało się, że stracił on ważność. W związku z tym nie zezwolono mu na przekroczenie granicy.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Autobus ZTM

Nie kupisz już biletu u kierowcy autobusu lub tramwaju ZTM

Ikea

IKEA dała 400 posiłków medykom ze Szpitala Murcki

Szczepienia

Blisko 10 tys. pracowników szpitali jest...

Bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla posiadaczy Katowickiej Karty Mieszkańca

Katowice: Ruszyła akcja szczepień przeciw COVID-19

Rapoet katowice

Raport koronawirus na 24 listopada. 945...

Maseczka

Raport koronawirus na 16 listopada. W całym...

B

Katowiccy strażacy nagrodzeni za walkę z...