Ciało mężczyzny znaleziono w stawie na Os. Tysiąclecia. Śledczy ustalają przyczyny utonięcia

Ciało mężczyzny znaleziono w stawie Maroko na Os. Tysiąclecia w Katowicach. - Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon 39-letniego mężczyzny. Dokładne przyczyny i okoliczności tragedii wyjaśnią śledczy - informuje podkom. Agnieszka Żyłka.

W niedzielę, 30 lipca, przechodnie na Os. Tysiąclecia w Katowicach natrafili na makabryczny widok - zauważyli unoszące się na powierzchni stawu Maroko ciało mężczyzny. Około godz. 20.00 zgłoszenie w tej sprawie odebrał dyżurny z VII Komisariatu Policji w Katowicach.

- Na miejscu pracowali katowiccy policjanci i technik kryminalistyki z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Czynności nadzorował prokurator z Prokuratury Rejonowej Katowice-Zachód. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon 39-letniego mężczyzny. Dokładne przyczyny i okoliczności tragedii wyjaśnią śledczy - informuje podkom. Agnieszka Żyłka.

Utonięcie jedną z najczęstszych przyczyn śmierci

Ciało mężczyzny zauważono zaledwie pięć dni po Światowym Dniu Zapobiegania Utonięciom, który jest inicjatywą Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych. Według Światowej Organizacji Zdrowia utonięcie to trzecia najczęstsza przyczyna śmierci. Co roku w ten sposób umiera około 236 tys. osób. W ciągu zaledwie pierwszego miesiąca tegorocznych wakacji w Polsce utoneło 78 osób.

- Pomimo wysiłków służb każdego roku dochodzi do wypadków i tragedii nad wodą. Utonięcie to ogromna tragedia i szok dla rodziny i bliskich, a większości takich wypadków można uniknąć. Pamiętajmy, że to my sami w pierwszej kolejności odpowiadamy za bezpieczeństwo nas samych i naszych podopiecznych. Kolejny raz apelujemy o rozwagę podczas wypoczynku i rekreacji nad wodą - podkreśla podkom. Agnieszka Żyłka.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon