Co warto wiedzieć o nowoczesnej technologii Hob2Hood?

Dzięki prężnemu rozwojowi technologii nasze kuchnie stają się pomieszczeniami inteligentnymi, które na każdym kroku oferują nam najróżniejsze udogodnienia i usprawnienia. To z kolei sprawia, że codzienne przygotowywanie posiłków staje się jeszcze prostsze i przyjemniejsze – smaczne i zdrowe dania możemy przygotować w łatwy i szybki sposób, a zaoszczędzony czas i energię spożytkować na inne przyjemności.

20220530193106 download

Czym jest Hob2Hood?

Jednym z najnowszych udogodnień, które oferuje nam nowoczesna kuchnia, jest technologia Hob2Hood. Pozwala ona na wyjątkowo wygodne połączenie kuchennego okapu oraz płyty grzewczej. Dzięki Hob2Hood urządzenia te stają się kompatybilne, pracują wspólnie i wzajemnie się uzupełniają.

Jak działa Hob2Hood?

Innowacyjna technologia Hob2Hood opiera się na działaniu podczerwieni. Okap i kuchenka komunikują się wzajemnie właśnie za pomocą jej wiązki. Dzięki temu w sposób automatyczny i bezprzewodowy możemy włączyć okap bezpośrednio przy włączaniu płyty. W ten sposób możemy mieć pewność, że podczas każdego gotowania kuchnia zapewni nam odpowiednią wentylację. Po zakończeniu pracy, kiedy wyłączymy płytę, okap pozostanie włączony jeszcze przez kilka chwil, a następnie samodzielnie się wyłączy.

Najważniejsze zalety technologii Hob2Hood

Dlaczego warto posiadać sprzęt wyposażony w nowoczesną technologię Hob2Hood? Przede wszystkim to ogromna wygoda. Nie musimy już włączać płyty, a następnie okapu, dostosowywać jego mocy do pracy płyty czy pamiętać o jego wyłączaniu. Wszystko to zrobi za nas inteligentny program integrujący oba urządzenia. Po włączeniu kuchenki okap do zabudowy nie tylko samodzielnie się włączy, ale także dokładnie dopasuje program swojej pracy do pracy płyty grzewczej. W przypadku wykrycia przez okap zwiększenia intensywności gotowania w garnku także intensywność wentylacji zostanie automatycznie skorygowana przez okap. Dzięki temu możemy zapomnieć o regularnym zmniejszaniu lub zwiększaniu intensywności pracy wentylacji czy zmianie programu.

Dzięki technologii łączącej okap z płytą możemy także mieć pewność, że nasza kuchnia zawsze będzie w odpowiedni sposób wywietrzona i oczyszczona zarówno z intensywnych aromatów, jak i nadmiaru pary wodnej. Koniec z ociekającymi wodą ścianami czy zatłuszczonymi częściami wyposażenia – Hob2Hood przy każdym gotowaniu zadba o kondycję i estetykę naszej kuchni.

Co ciekawe, nowoczesna technologia Hob2Hood to także innowacyjne rozwiązanie dla bezpieczeństwa w kuchni. Funkcja automatycznego włączania się okapu wraz z uruchomieniem płyty może posłużyć jako swoisty alarm, który poinformuje nas o nieplanowanym włączeniu się płyty. Dźwięk włączonej wentylacji może ostrzec młodych rodziców o niebezpiecznych poczynaniach malucha w kuchni, a tym samym ochronić dziecko przed ewentualnym poparzeniem. Jest to dość nietypowa, lecz przydatna – szczególnie dla rodziców – dodatkowa funkcja związana z technologią Hob2Hood.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon